Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ti hogy osztjátok be az...

Ti hogy osztjátok be az időtöket? 16/l

Figyelt kérdés

Nem sportolok, nem zenélek, nem csinálok ilyen szerű programokat, még is nehezen tudom beosztani az időmet.


Suliba járok, nagyon sokat kell tanulnom, és mindig az van hogy éjjel tanulok, max. délután. Nincs barátom se (főleg az az ok miatt, hogy nincs időm ilyesmire). Suliba ha végzek (nagyon sok órám van, általában fél3kor végzek, de mire hazaérek 3óra, és el is fáradtam, nem tudok rögtön tanulni. Hazaérek, iszok valamit, bekapcsolom a laptopot, felnézek és olyan 4körül elkezdek tanulni. De alig tanulok fél órát már valaki hív, hogy menjek fel facebookra, vagy menjek át hozzám mert krízis helyzet van. Ha nem ez, akkor jönnek hozzánk rokonok, csak úgy látogatni, anya tesói, szülei, apa szülei.. Egy időbe csak lementem köszönni, de akkor anyáék megszóltak, hogy miért nem tudok beszélgetni, vagy velük lenni kicsit. Ezzel is elmegy kb. 1 óra. És akkor amit mondtam már, hogy hívnak fel gépre, meg ilyesmi. Felmegyek, és kiderül, hogy azért egyáltalán nem volt ez annyira fontos, de ott ragadok, be van kapcsolva a chat, és írnak, én meg visszaírok, és elmegy másfél óra. És semmit nem csináltam. 7körül van a vacsora. Anyu folyton mondja, hogy miért nem tudunk legalább egyszer közösen enni. Közös vacsi, félóra. Utána megyek és elkezdek tanulni.. Este már nagyon fáradt szoktam lenni, és akkor van hogy 6 fele még iszok kávét, de akkor este tanulás után, nem tudok aludni, és megint gépezek. Másnap pedig hulla vagyok első órán a suliba. Segítsetek! Ti hogy csináljátok? Köszönöm



2013. jún. 1. 12:41
 1/2 anonim ***** válasza:

Ne legyen elsődlegesebb a számítógép, internet, facebook mint a tanulás. Facebookolni akkor is van energiád, amikor a tanuláshoz már nincs (esti órákban). Így írd ki az üzenőfaladra (vagy állíts státuszt, nem tudom mi a módi most a facén), hogy tanulsz, ne piszkáljanak, ne hívjanak. Így máris nyersz másfél órát délután tanulóidőre.

Tudom, hogy sokkal érdekesebbnek tűnik a facebookos trécselgetés mint a tanulás, de ez csak pillanatnyilag van így, a vizsgákon, dogákban, érettségin nem a facebookról fognak kérdezni. Meg kell tanulnod fontossági sorrendet felállítani, és ami a még nehezebb, ahhoz tartani is magad. A tanulás az első, ha az megvan, akkor jöhetnek a facebookos ismik. Ha hívnak, mondd meg nekik, hogy most nem érsz rá, dolgod van, estefelé leszel (ha már megtanultad a másnapra a tananyagot, leckét).

2013. jún. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

5,5.30-7-ig lenne érdemes tanulnod, előtte meg éled a szabadidőd.


Illetve vacsi után is.

2013. jún. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!