Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Cirkómat mire érdemes lecserélni?

Cirkómat mire érdemes lecserélni?

Figyelt kérdés
Drága a gáz, olcsóbb megoldást keresek! Alternatív fűtés is szóba jöhet!
2013. jún. 2. 14:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha családi házban laksz és olyan helyen van kéményed, hogy a központi fűtést egyszerűen rá lehet csatlakoztatni egy kandallóra, nem rossz megoldás a vízteres kandalló. Átmeneti időben, amikor még éppen csak egy kis meleg-érzetet kell teremteni, sok ház körüli törmeléket (mondhatnám szemetet) "hasznosítani" tudsz vele. De a kandallót nem teheted be egy kicsi fürdőszobába, annak nagyobb helyiség kell.

Ha van pincéd és megoldható, hogy onnan induljon a fűtés, akkor egy vegyes tüzelésű kazán is szóba jöhet.

Ha társasházban laksz, megfelelő kémény-elhelyezés esetén ott is szóba jöhet a kandalló, de ott macerás a tüzelő behordása, majd a hamu kihordása.

Az alternatív megoldásokat meghagyom azoknak, akik igazán értenek hozzá, én csak másoknál láttam különböző megoldásokat.

2013. jún. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Azért végezz egy számítást, az átalakítás költségeit figyelembe véve, hogy mikorra térül meg a beruházás.

A cirkó mellé lehet egy vegyes tüzelésű kazánt közbeiktatni, vagy egy vízteres kandallót. Ez a legolcsóbb, de kell hozzá külön kémény.

Úgy hogy számolj!

2013. jún. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Alternatív megoldásként írd be a GOOGLE keresőbe, hogy sörkollektor.

Vedd komolyan, mert nekem működik. Kb. 30% megtakarítást eredményez a gázfűtés mellett.

2013. jún. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!