Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » 9 éves B kategóriás kombi...

9 éves B kategóriás kombi hűtőnket érdemes lenne lecserélni villanyszámla-csökkentés céljából?

Figyelt kérdés
12ezerft körül szokott lenni a számlánk. Tudom, hogy a kettő asztali számítógép is megnyomja a számlát, de arra gondoltam, hogy talán a kilenc éves B kategóriás hűtő is sokat fogyaszthat. Szerintetek jelentősen csökkenne a villanyszámla, ha lecserélnénk egy energiatakarékosra?

2012. dec. 24. 11:57
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy észrevennéd.. Nem jelenetnek olyan sokat azok kategóriák (fogyasztásban, legfeljebb ha 20 éves lenne)

A pénztárcád annál jobban megérezné. Én vettem 4000-ért egy fogyasztásmérőt, be a konnektorba, abba a fogyasztót.

Számítógépem, monitorom, hangfalam evett 250W-ot (13Ft. óra), újraépítettem a PC.-m, monitorom 17"-ra cseréltem, ma fogyasztok 95W/(5Ft)/óra.

Igaz, nem játszok vele és évente 2* a filmkonvertálás 2 óra 1 helyett....

2012. dec. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem érné meg lecserélni, a B kategóriás hűtő bőven jó. Nálunk is 12 éves hűtő van B kategóriás mivel ez nagyhűtő volt nekünk így cseréltünk a nővéremmel megkaptunk az ő kis A kategóriás hűtőjüket, ők meg a miénket, és nem lett sokkal kevesebb az éves számla, kb 6 ezer forinttal lehetett kevesebb, és elmondom ez nem csak a hűtő csere miatt volt, akkor ugye mi lecseréltük az izzókat is, 2 asztali pc helyett is már csak 1 ment mert én nekem már laptopom van azóta, TV-nk is lapos LED TV lett amit még tavaly vettünk. Nálunk ez jelentette a csökkenést, ha csak a hűtőt cseréltük volna le maximum 1-2 ezerrel lett volna olcsóbb a villany de ha megvettük volna akkor évekbe telne mire megtérül az ára, annak meg nincs értelme, mert kitudja hogy akkor már hol leszünk.
2012. dec. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Havi -500-600Ft,ennél többet nem valószínű.
2012. dec. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ezek szerint valóban kevesebb lenne a megtakarítás, mint amit kiadnánk a hűtőért. Pontosabban túl sokára térülne meg az ára ahhoz, hogy megérje lecserélni. Sikerült lebeszélnetek a hűtővásárlásról egy pillanat alatt.:)
2012. dec. 24. 21:07
 5/6 anonim ***** válasza:
77%

Én is egyetértek a többekkel.

A villanyszámlátok havi szinten pár száz forinttal lenne kevesebb. Mire így behozná az új hűtő árát, több mint egy évtizednek kéne eltelnie.

2012. dec. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Neked is köszönöm a választ.
2012. dec. 27. 08:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!