Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A varrógép felső szála beakad....

A varrógép felső szála beakad. Mi ilyenkor a teendő? (bővebben lent. )

Figyelt kérdés
Van egy Singer varrógépem, és azt csinálja, hogy a felső szál ráakad az orsótartó rúdra, kattog, majd nem megy tovább, és alul pedig rengeteg hurkolt cérna lóg ki.

2013. jún. 6. 18:54
 1/7 anonim ***** válasza:

Az orsótartó a varrógép tetején szokott lenni. Hogy akadhat rá a cérna?

Ha alul sok a hurkolt cérna, akkor rosszul fűzöd be a gépet.

2013. jún. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nézd meg, hogy a felsö szál rendesen meg van-e feszítve, mert sokszor akkor hurkol alul, ha túl laza.

Esetleg még a tülemez lehet megsérülve, de az valószinütlenebb - ha mégis, akkor azt ki kell cserélni.

2013. jún. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem felül akad be a cérna, hanem van az orsótok, amiből az alsó szál jön. És van egy kis tartórúd, amire ráhúzom az orsótokot. Na, abba akad bele a felső szál, amikor a tű leviszi. Ja, és szerintem jól van befűzve, nem nagyon bonyolult...
2013. jún. 6. 19:22
 4/7 anonim ***** válasza:

Akkor szokott ilyen előfordulni, ha indulásnál "lekap" a felső szál.

De az is lehet, hogy az orsótok nincs jól belehelyezve, vagy az orsóba nem jó irányban teszed bele a cérnát. (nem mindegy, hogy merre forog)

Nézd meg a használati utasítást.

2013. jún. 6. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Átnéztem a használati utasítást, de erről nem ír. Az orsó jól van benne, ellenőriztem, meg minden.

Közben próbálgattam és olyan, mintha a hurokfogóra akadna rá, tudom, ez a funkciója, csak nem engedi vissza a felső szálat, hanem leviszi alulra, és ott akad meg, majd a következő öltésnél ugyanez van.

2013. jún. 7. 16:50
 6/7 anonim ***** válasza:

A felsö szál feszitését nézd meg, mert lehet, hogy túl lazán áll - akkor jó, ha nem egész könnyen lehet húzni a szálat kézzel, hanem kis erö kell hozzá -, akkor sokszor nem húz eléggé vissza.


Még egy kérdés: milyen anyaggal csinálja? Mindennel, üresen is vagy csak most varrtál volna valamit? Mert van olyan anyag, ami túl sürü szövésü és megfogja a szálat, nem tud a tüvel visszahúzódni.


Itt találtam egy linket, lehet, hogy segit:


[link]

2013. jún. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Mindenféle anyaggal csinálja. Most épp muszlinnal. De bármit varrok vele, időnként előjön a probléma.

De ha tele van az orsó, akkor jól varr. Ha kb. félig van már, akkor már nem jó.


Ja, és nagyon köszönöm mindenkinek, hogy ennyit segítetek :)

2013. jún. 8. 13:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!