Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Padlás szobával mit lehet...

Padlás szobával mit lehet tenni, hogy nyáron ne legyen elviselhetetlen meleg?

Figyelt kérdés

A szobám a tetőtérben van és nyáron kibírhatatlan meleg van. A klímán kívül mivel lehetne hűvösebbé tenni a szobámat?

A tűzfalon kívül az összes fal gipszkartonból van ami 5cm-es üveggyapot és 20cm-es kőzetagybottal van szigetelve.

egy nagy ablak van a tűzfalon itt egész nap le van engedve a redőny. Ezen kívül van egy tetőablak amin van egy belső harmónia roló és egy külső hővédő roló.

Este nyitva van az ablak és hajnalban becsukom de délre iszonyat meleg lesz.


Mivel lehetne hatásosan hűvösebbé tenni a szobámat?



2013. jún. 15. 19:01
1 2
 1/13 anonim válasza:
100%
Mintha én írtam volna ki a kérdést. Remélem kapunk valami hasznos választ :) Van egy kis ventilátorom, de az nem nagyon tudja lehűteni a szobát :\
2013. jún. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 mahonia válasza:
háát Kedves Padlástérben lakó! én most költöztem le a tetőtérből. teljesen besötétítettem úgy h bevizeztem az ablakot és alufóliát tettem rá h egyáltalán ne süssön be a nap, nem volt ettől még vaksötét.. a klímát egész napra bekapcsoltam 26-27 fokra. (ez az a hőmérséklet, ha mondjuk fekszel vagy ülsz még nem izzadsz) így nem melegedtek fel a falak, mert ha azok felmelegednek akkor este sem tudtam elaludni rendesen annyira meleg van... SSS. ha nem olyan meleg akkor csak egy nagyobb ventilátort irányítottam a falra h mozgassa levegőt...
2013. jún. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 mahonia válasza:
jav: ha nem olyan meleg az idő, akkor csak ventilátort kapcsoltam be, h mozgassa levegőt, de a fólia egész nyáron fent van az ablakokon.
2013. jún. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Sajnos nem sokat. Mi is izzadunk és fuldoklunk. A klímát nem bírjuk, különben is drága az üzemeltetése. Egy nagy ventilátorral talán lehet tenni valamit.
2013. jún. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
ez a padlástér nagy hátránya. az üveggyapot hőszigetelés ami télen jó, nyáron a meleg ellen mit sem ér, a tetőtérben alig van hőtartó tömeg ami kellene a nyári meleg ellen. a cellulóz szigetelés jobb volna.
2013. jún. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
Javaslom költözz le a földszintre, ha tudsz legalábbis én így szoktam tenni nyáron....mobilklíma esetleg segíthet
2013. jún. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 b_smart válasza:
100%
A venti mögé érdemes vizes törölközőt tenni a párolgás hőt von el a környezettől
2013. jún. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:

Egy barátnőmnek is padlásszobája van és mikor nála aludtam még tavaly nyáron, felmentünk a szobájába, de csak aludni. Szerencsére meg tudtuk oldani, hogy másik szobában aludjunk, de ez csak miattam kellett, mivel a barátnőm bírta, alapból mindig ott alszik.

Kérdeztem, hogy hogyan viseli el, azt mondta:

Nappal sötétítő behúzva, amint a levegő odakint lehül már nyitva az ablak

reggelig.

Azt mondta, hogy jéghideg vizet tart ott és néha magára önti nappal, amiar úgy sem kell aggódni hogy bármi vizes lesz, mert úgyis megszárad.

De igazából a legjobb ha nem ott vagy, mert nekem pl kibírhatatlan.

2013. jún. 15. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Léghűtőt javasolnék. Nem olyan brutálisan drága, mint egy mobil vagy fix klíma beszerzése/ beszerelése, viszont hatásos. A tartályát vízzel vagy jéggel kell feltölteni, szóval finoman párásít, és télen fűtésre is használható.

Nem pörgeti veszettül a villanyórát sem.

Olyan 18-30ezer Forint között van az ára tudtommal, de egy ismerős nem régen vett akciósan 15ezerért, szóval körül kell nézni.

Itt olvashatsz róla bővebben az utolsó bekezdésnél:

[link]

2013. jún. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ugyanez volt a problémám, de amióta feljavítottuk a tető szigetelését, már nem hevül túl a szobám. Üveggyapotot és nikecellt használtunk, valamint egy olcsó tetőfóliát (nem a hőtükröset).
2013. jún. 17. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!