Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Barnas szinu lett a medence...

Barnas szinu lett a medence vize miutan felontottuk friss vizzel, miert es mivel kezeljem?

Figyelt kérdés

Felfujhatos medencenk van 3m3es, gyerekek eleg sok vizet kipancsoltak belole es mar tul meleg is volt a maradek viz, de nem volt elszinezodve, igy felontottuk friss (nem kutbol) vizzel es rogton barnas/zoldes lett a szine. Tettem bele klort es tabletta is van benne 3in1. Miert lett ilyen es lehet meg valahogy tisztittani? Nem nagyon szeretnem kiengedni a "draga" csapi vizet.

Koszonom a segitseget!

Zsuzsa


2013. jún. 21. 09:52
 1/9 niggamaci válasza:

szerintem algás lett a viz

valoszinuleg a napon van a medence itt az algak nagyon gyorsan szaporodnak

ami zold szinu az elo alga a barna szinu pedig doglott alga.ezt egyszeruen algairtoval ki lehet olni a vizbol ( sok helyen lehet kapni)

ez eloli az algakat de sajnos miutan kiolte az algakat ki kell onteni a vizet mert tele lesz doglott algakkal

2013. jún. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

igen a napon van a medence, most tettem bele PH csokkentot, kicsit jobb lett es vilagossabb a viz de nem az igazi :-/ A doglot algat nem lehet onnan semilyen modon eltavolittani? Ja s teszem hozza csak egyszeru papir szuronk van de naponta 2x atmosom. Ha ilyen algas akkor is lehet meg benne furodni? Gyerekekkel?


Jobb letakarva tartani amig nincs hasznalva a medence, ugy kevesebb alga kepzodne? Nem fog ugy megposvadni?


Ha tobb a klor a vizben ki kell varni mig elparolog, kb.mennyi idobe tart? vagy arra is van valami szer?


Nagyon koszonom a valaszt!!!

2013. jún. 21. 11:24
 3/9 niggamaci válasza:

vagy az is valoszinu h a viz vasas volt ( a klorral reakcioba lepett igy lett barnas)

persze mind2 esetben ugyanaz az eljaras kell :

1. klorral elolni az algakat

2. sokkolo klorozas ( ennek utana tudsz nezni)

3. pelyhesites ( ennek is utana wtudsz nezni)

visszont ezek egyutt tobbe kerulnek mintha kiontenetek a vtizet es jol kitakaritanatok a medencet :ss

2013. jún. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Aha koszonom, most meg magas a klortartalom...mi lenne ha a felet kiengednem es frissel felontenem? nem lenne jobb? kissebb lenne a klor koncentracioja es az alga adag is, talan...


Meg 1 dolog, van furt kutunk is, de azt tavaly kiprobaltuk es bebarnult a viz a magas vastatralom miatt. Volna esetleg valamien szer ami fertotlenit is de nem barnitana a vizet?

Nagyon szepen koszonom :-)

2013. jún. 21. 14:01
 5/9 A kérdező kommentje:
Meg 1 kerdes, ha sok a klor akkor ne takarjam le hogy hamarabb parologjon?
2013. jún. 21. 14:03
 6/9 niggamaci válasza:

van olyan hogy aktiv oxigenes fertõtlenítõ rendszer használata klor helyett ez nem csapja ki a vasat, nem lesz barna a víz tolle, de neha erdekes porszerû eltavolithatatlan anyag keletkezik a medenceben miatta

ezért kell megfontolni a kutvizet meg hat nem olcso mulatsag egy ilyen rendszer beepitese

a viz felenek leontese nem hangzik rosszul ki lehet probalni szerintem de mikor leontod felet megprobalhatod az aljat egy kicsit felkefelni elotte (ovatosan) es egy kicsit megforgatni a vizet h tobb kijojjon belole. ha pedig hozzaontod az ujjabb vizet akkor ne mindjart teli ontsd hanem figyeld meg h az uj viz is bebarnul es zoldesedik -e

ha nem szerintem nyugodtan ontehed teli

ha gondolod letakarhatod egy kicsit ha igy jobban parolog a klor :)

2013. jún. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Kosz, de ugy hiszem egy 3 m3-es medencebe nem eri meg olyan szurot beszerezni.

A letakarast ugy godoltam, hogy ha letakarom akkor nem algasodik annyira de ha leszedem a takarojat akkor hamarabb kiparolog a klor...ugy hiszem.

2013. jún. 21. 14:53
 8/9 A kérdező kommentje:

Csak tajekoztatas keppen, mai napig le volt takarba igy is a klor szintje csokkent es attol hogy tobb klort raktam bele ,amikor csunya volt, szepen kitisztult a viz, az aljan ott volt a barna (doglott) alga, sikeressen ki lett tisztitva, a kiengedo dugo eresztette a vizet ugy, hogy csak ma vettem eszre igy mindenkepp kell bele viz es ha friss vizzel felengedem a medencet szep tiszta lesz.

NAGYON SZEPEN KOSZONOM A TANACSOKAT!!!

Udv, Zsu.

2013. jún. 23. 10:53
 9/9 niggamaci válasza:
:)
2013. jún. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!