Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Most, hogy bejött...

Mit tegyek? Most, hogy bejött a hideg és fűtünk, egyből minden ablakunk reggelre tiszta párás.

Figyelt kérdés
Szellőztetéssel nagyon sokára szárad meg, és kisbabám van...
2009. okt. 15. 12:23
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Valahol rossz a szigetelésetek... Vagy az ablakok körül, vagy a falakon. Nálunk bent 24-25 fok van, kint ma 4 fok volt reggel, de egy szem páránk sincs, utánszigeteltük az ablakokat. Persze azt sem szabad túlzásba vinni, mert azért valamennyi levegő mégis kell. Falak nem vizesek?
2009. okt. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%

Mi vettünk egy párátlanító készüléket, és én most nagyon örülök neki, amit este kiteregettem ruhát a fürdőszobába, reggelre megszáradt. Ilyet vettünk:

[link]

2009. okt. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%

Kétlem, hogy a párás ablak zavarná a kisbabát,

ha viszont szárítjátok a levegőt pl a fenti készülékkel, az szerintem nem jó. Legalábbis a babákhoz inkább párologtatót szoktak tenni.


Szerintem egyszerűen nem jól szigetel az ablak, az üveg vagy 10fokkal hidegebb mint a szoba többi része, ezért az összes pára ott csapódik ki.

2009. okt. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
48%
Óránként 5 percre nyisd ki egészen az ablakot és úgy szellöztess - akkor nem hül ki a szoba, állandóan friss levegö lesz bent (a babábak is jobb), és a nedvessé is csökkenni fog. A kisbabának is fontos a tiszta, friss levegö, viszont a túl meleg árt neki (max.20 fok az egészséges)
2009. okt. 20. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%

Nekünk is mindíg párás az ablak,és igen rossz a szigetelése,de sajna nincs keret arra,hogy kicseréljük.Én úgy szoktam küzdeni ellene,hogy ilyen időben amikor elmegyünk otthonról kb 1 órára boltba,oviba stb akkor sarkig nyitom az ablakokat,és így mire hazamegyünk kicserélődik a levegő.Igaz amikor hazaérünk fűtés felteker csutkára,és kabátban vagyunk vagy 10 percet amíg bemelegszik a lakás.Nem jó,de muszály.A másik,hogy nem szárítok ruhát a lakásban,csak zárt ajtónál,és résnyire nyitott a ablaknál a fürdőbe.Ha főzők akkor a konyhaajtó becsuk,ablak kinyit.De ami sokat segít az a páragyűjtő só az ablakokban.Tavaly 2500_ért vettünk a plus-ban 2,5 kg-ot.Nem kell feltétlen eredeti tároló hozzá,ami drága,,mi házilag csináltunk,Pl virágcserépbe tettünk régi teafőző műanyag filtertartóját,és ebbe tettük a sót.

Így nálunk sokat javult a helyzet.

2009. okt. 21. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
88%
Nekünk új ablakaink vannak, tehát tökéletesen zár. Mióta a szobában teregetek, mert hideg van és fűtünk, reggelre áll az ablakok alatt a víz és nem látok ki rajtuk, annyira párás, vagyis inkább vizes. Megőrülök tőle, de 30 ezerért nem tudok párátlanítót venni... Én is várnám az ötleteket. Köszönöm.
2009. okt. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is ugyanez a helyzet,csak nincs baba.De nincs 30.000.Ft-unk hogy párásítót? vegyünk.Ugyhogy én is várom az ötleteket.
2009. okt. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Látom, sokan küzdenek ezzel a problémával...

Nekünk sincs 30000 Ft-unk páramentesítőre, a szigetelésre sem, bár hosszú távon az lenne a megoldás...

A Ceresittel szemezgetek, most akciós az Auchanban, de fogalmam sincs, mennyire hatékony, és főleg, hogy egy tabletta mennyit bír, milyen sűrűn kell cserélni. Tapasztalat valakinek?

Más megoldás?

2009. okt. 21. 22:29
 9/10 anonim ***** válasza:
15,24-es vagyok. Mi vettünk tavaly Ceresitet és SEMMIT nem ért. Pedig nem nagy a lakás, 45m2 és abban a helyiségben, ahol volt sem használt semmit, de semmit.
2009. okt. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A 08:33-as vagyok.Mi is először Ceresitet vettünk,de gyosan fogyott belőle a tabi,az utántöltő meg drága volt.Így vettük a sima páragyűjtő sót,amiből 2,5 kg egész télen elég.Gyártottunk hozzá tárolókat,és minden ablakba tettünk egyet.Így is párásodik persze,de nem annyira,hogy minden reggel fusson a víz a parkettán az ablakok alatt.Olyan tárolót is csináltunk,hogy egy 2 L-es flakont kettévágtunk,tetejét fordítva beletettem az aljába,és a sót kis nylon zokniba köttük bele,hogy ne hulljon a vízbe.Ezt betettem a sötétítőfüggöny mögé,és senki sem látta.

Rossmannba,DM-be,Tescoba is szokott ilyenkor akcióban lenni.

2009. okt. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!