Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Otthonomban mikor felkapcsolom...

Otthonomban mikor felkapcsolom a villanyt olykor vibrálnak a ledes illetve a halogén izzók, mi okozhatja ezt?

Figyelt kérdés
előre is köszönöm a válaszokat.

2013. júl. 6. 22:12
 1/8 anonim ***** válasza:
69%
Nem vagyok szakártő, de lehet hogy másfajta izzó való a lámpába vagy esetleg magával az áramkörrel van gond az otthonotokban. Egy jó villanyszerelő biztos tudna válaszolni.
2013. júl. 6. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom én sem, néha olyan szépen világít, néha pedig olyan mint egy disco gömb.
2013. júl. 6. 23:55
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem megy közben valami más gép? Főleg valami amiben motor is van, nekünk pl a kávédaráló olyan, hogy miközben emgy még a tv-n is becsikozodik a kép, meg recseg a hang... Lehet nálad is iylesmi a dolog mögött.
2013. júl. 7. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 TappancsMancs ***** válasza:
Én sem vagyok szakértő, de a kávédaráló biztos nem stimmel, majd valaki megmondja mi van vele. Ha más fajta izzó való bele az más fajta foglalatot jelent akkor meg nem is tudná belecsavarni. Foglalatonként rá kell legyen írva maximum mekkora teljesítményű izzót bír de attól sem fog villogni. Ha villog valószínűleg kontakt (érintkezési) hibája van.
2013. júl. 7. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A ledes ,halogén izzók kis teljesitményt vesznek fel .

A villogásnak oka lehet,egy laza kötés,oxidáció.Akár a kapcsolóban ,foglalatban,vagy elosztó dobozban a falban .

De lehet ez hálózati áram ingadozás is ,ami a szomszéd számlájára irható. Egy vezetékről vagyok bekötve ,és nagyobb teljesitményű villamos fogyasztót használ.Pl,hegesztő trafó .De befolyásolhatja az is ,hogy nagyon messze vagyok az áramszolgáltató trafójától .

lehet itt a hibát keresni .

2013. júl. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
53%
laza kötés, rossz kontakt okozhat ilyent. ha sima izzónál (halogén) nem jelentkezik, akkor feszültség ingadozás lehet, amit egy-egy nagy fogyasztó okozhat. a gond, hogy mind a kétfajta bent lévő izzódat tönkrevághatja. inkább a halogént rakd bele.
2013. júl. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Azt írja hogy a halogén is ugyanúgy problémás, ráadásul nem csak egy villannyal ez a gond hanem az összessel. Tehát nem hiszem hogy az összes izzót rosszul csavarta volna bele, hanem sokkal valószínűbb hogy az egész áramkörrel vagy gond van, vagy pedig azok a dolgok lehetnek amit az 5-ös írt.
2013. júl. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Kint volt a probléma az oszlopon, de ma orvosolták, köszönöm a hozzászólásokat!
2013. júl. 7. 22:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!