Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A tulajdoni lapról szerintetek...

A tulajdoni lapról szerintetek ki lehet töröltetni a nevemet, mert Édesapám halála után ugye ketten a nővéremmel örököltük az Édesapánk részét? De anyu minden áron kiakarja töröltetni a nevemet róla, holott így 1 negyed részben tulajdonos vagyok.

Figyelt kérdés
Anyu nem szeret,nem tűr meg a házban,ami csak egy kis 20nm nyári konyha volt régen.
2013. aug. 2. 00:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Töröltetni szerintem csak tulajdonos tud, vagy bárki más csak alapos indokkal és ügyvéddel. Ez, hogy nem szeret, nem jogalap töröltetni a neved.
2013. aug. 2. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen nincs, hogy nem szeretem a másik tulajdonost, töröltetem a nevét, mert rámjött az ötperc.


Adásvételi szerződés vagy ajándékozási szerződés kell hozzá, természetesen a te aláírásoddal, ügyvédi ellenjegyzéssel.

Annyit tudsz tenni, hogy megmondod neki, hogy rendben van, menjen be a Földhivatalba és intézze el. Bemegy, elmondja mit akar és körberöhögik. Utána elküldik a fenébe.

2013. aug. 2. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Amúgy meg teljesen mindegy, hogy mekkora rész van a neveden, mert édesanyád bizonyára a haszonélvező, és mint olyan ez erősebb jog a tulajdonosétól, no és persze ha csak le nem mond róla, akkor a halála napjáig fennáll!

Egy módon tud kitolni veled, ha a végrendeletében minden ingatlan vagyonát a nővéredre hagyja, vagy ha köt vele egy eltartási szerződést, de az apátok után örökölt 1/4 részt nem tudja elvenni semmiképp! Ráadásul ha eladásra kerülne a sor, akkor elővásárlási jogod van!

2013. aug. 2. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 kovpet ***** válasza:
100%

A végrendeletben hiába adja másnak az ingatlant, a köteles rész attól még jár. Az eltartási szerződés járható út.


Kérdező: a tulajdoni lap nem egy sajtcédula, hogy bele lehessen radírozni. Az az ingatlan tulajdoni viszonyainak hiteles képe. Azt csak akkor változtatják meg, ha változik a tulajdoni viszony. Az meg ügyvédhez és bejelentéshez meg sok-sok papírozáshoz van törvényileg kötve, csak úgy nem lehet variálni.


Viszont, ahogy írták, ha haszonélvezete van, akkor joga van "nem megtűrni" a házban. De a tulajdonod attól még megmarad, hacsak nem vásárolnak ki belőle.

2013. aug. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Válaszotokat hálásan köszönöm!!
2013. aug. 10. 13:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!