Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit csináljak hogy hüvősebbl...

Mit csináljak hogy hüvősebbl legyen a szobámba?

Figyelt kérdés
Most ebbe a nagy kánikulába mindig nagyon meleg van a szobámba.mit csináljak hogy hüvősebb legyen ès h tudjak aludni? Elöre is köszönöm a válaszokat

2013. aug. 3. 14:32
 1/5 anonim válasza:
Napközben ne nagyon húzd fel a redőnyt vagy csak egy nagyon picit, hogy azért legyen fény és ne nyisd ki az ablakot. Éjszaka viszont nyisd ki az ablakokat hogy kicsit járjon a levegő. Én így szoktam csinálni,bár ebbe a nagy melegbe már nem sokat ér. Persze egy ventillátor vagy klímaberendezés sokat segítene :D
2013. aug. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Éjszaka még nincs olyan meleg, 20-23 fok körül van éjszaka ablakot csontra kinyitod és alá fekszel akkor nagyon jó idő van.

Korán reggel meg becsukod ameddig nem melegede3tt fel majd redőnyt lehúzod ha nincs akkor sötétítőt húzd be és kapcsold be a ventilátort hogy forgassa a levegőt.

2013. aug. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm ,ezt fogom csinálni
2013. aug. 3. 16:02
 4/5 anonim ***** válasza:

Vizes lepedők, bevizezett függönyök, hideg, bő vizes felmosás amikor jár a levegő (ezek is leginkább éjszaka hasznosak), vizes lepedővel takarózás, ezek sokat segítenek. Ventillátor elé pedig fagyaszott vizespalackok.

Nappal persze minden csukva, redőnyök lehúzva.

2013. aug. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Hideg vizes törülközőt rázz ki (mintha ruhát teregetnél), és a víz porlasztott pici szemcséi is hűtik a szobát. (a párolgás hő elvonó folyamat, és a víz cseppecskék ahogy elpárolognak, hűl a légtér, cserébe nagyobb lesz a páratartalom, ami valahol kicsapódik, vagy simán kiáramlik valahol a ház egyik résén (nyitott ablak, ajtó, stb)... )


Még otthon megteheted, hogy fél óránként kb lezuhanyzol hideg vízzel, (csak 10 másodpercig locsold le magad, és kész, semmi tusfürdős macerázás), és ahogy rólad párolog a víz, az jóóó! :D) (én ezt szoktam. :P)

2013. aug. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!