Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Valaki elmagyarázná nekem?...

Valaki elmagyarázná nekem? Nem volt fürdőszobánk és nem tudom sajnos!

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok nekünk nem volt fürdőszobánk és érdekelne hogy milyen bojlerrel lehet melegíteni a vizet?!

Hallottam a fa tüzelésű bojlerről, meg a sima bojlerről ami állandóan melegítené a vizet stb!

De nem értem pl a fa tüzeléses bojler működését, hogyan működik télen nyáron? El magyaráznátok? van még más milyen is? Melyik beépítése a drágább, de a víz melegítés céljábl melyik a gazdaságosabb?


2013. aug. 15. 10:12
1 2
 1/16 anonim válasza:
34%
Nekünk gázbojlerünk van és erre van rákötve a fűtés is. A többit nem ismerem.
2013. aug. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Nálunk villanybojler van ami éjszakai áramra van kötve így csak este/éjszaka megy és hétvégén egész nap.Az éjszakai áram olcsóbb a nappalinál,de ez akkor jó ha nem 8 embernek kell vizet melegítenie hanem 3-4.nek
2013. aug. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen nektek!

Mondjuk ilyenről sem hallottam sajnos, de ez nagyszerű! Mi csak ketten lennénk, na meg leginkább egyedül :)

2013. aug. 15. 10:25
 4/16 anonim ***** válasza:
Legegyszerűbb a villanyos. Azt bekötik aztán max a hőfokot kell szabályoznod, ha akarod. 1-2 évente kivízkövezteted és ennyi. Van melegvíz mindig.
2013. aug. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Az éjszakai áramra kötött bojler hátránya, hogy csak nappal 1-2 óra, éjszaka meg 6-7 óra időtartamra van áram. Szóval ha kifogy a meleg víz, akkor addig nem lesz megint, amíg nem kap áramot a bojler. 1-2 embernek elég a kicsi, 90 literes bojler, de háromnak már nem.

A gázos "átfolyós" elven működik, ha megnyitod a meleg vizet, akkor rajta átfolyó vizet melegíti fel, bármikor, bármennyit. De ha nincs bent a gázcső a fürdőszobában, akkor az engedélyezés és a kiépítés nagy költség és nagy munka.

2013. aug. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok

4-essel nem teljesen értek egyet, pont az a hátránya az elektromos bojlernek, hogy ha elfogy a meleg víz, akkor nem tud bármikor melegíteni, ha éjszakai áramra van kötve. A "Van melegvíz mindig." csak akkor igaz, ha nappali áramról használod kétszeres vagy háromszoros áron, vagy ha nagyobb a bojler, mint amennyi meleg vizet elhasználtok napközben.

Ezzel együtt is én jobban szeretem az elektromosat, nekünk is az van.

2013. aug. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
53%

-Van villanybojler ami felmelegíti a vizez, és utána melegen tartja.

-Van átfolyós vízmelegítő (ez is árammal megy) ami akkor melegíti a vizet amikor használod.

-Mehet a cirkó fűtéssel együtt a víz melegítése úgy hogy a cirkó kazán adja a meleg vizet átfolyással vagy egy puffer tartályon keresztűl (ez gázzal megy)

-Lehet felszerelni a tetőre napkollektort, napelemeket, szélkereket ezek drágák, de utána nincs költsége a víz melegítésének.

-A fatüzelésű bojlert nem ismerem, de valószínűnek tartom hogy egy kazánt fűtesz aminek van egy tartálya tele vizzel. Egyszer megrakod a kazánt mire leég van 200-300 liter 50-70c°-os vized.

2013. aug. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

A tüzelésű bojler pont az, aminek hangzik.

Alul beteszed a fadarabokat, gyújtóst, és papírt, és begyújtod, mint egy kályhát. Felette van a víztartály, amiben melegszik a víz.

Már csak nagyon ritkán találkozni vele, mi örököltük, de működik.

Előnye, hogy gyakorlatilag bármivel használható, a száraz bodzaágtól a papírbrikettig, így talán ez a legolcsóbb.

A hátránya, hogy baromi koszt csinál, és időben be kell gyújtani, hogy legyen meleg víz. A tartálya kicsi, így onnan pl. konyhába mosogatáshoz nem tudsz vizet elvezetni, és nem is érdemes.

Mosogatáshoz a kis, átfolyós vízmelegítő is tökéletesen megfelel.

2013. aug. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Kedves 7.-es

Van átfolyós vízmelegítő (ez is árammal megy) ami akkor melegíti a vizet amikor használod.

Meg van a gázos átfolyós is.... nekünk gázos van és őrláng nélküli.

A mai fatüzelésű bojlerek többsége villannyal is működik. Amúgy a fatüzelésűnek értelem szerűen kémény kell...a gázosnak szintén habár vannak már parapetes stb kivitelbe is ha jól tudom.Ha ezek nem adottak akkor marad a villany aminek értelem szerűen nem kell kémény és a kivezetés miatt a falat se szétfúrni.

2013. aug. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
79%
Kedves első... nektek kombi gázkazánotok van amiről a fűtés és a használati meleg víz megy, nem pedig gázbojler!
2013. aug. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!