Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Albérletet kiadók! Szünet...

Albérletet kiadók! Szünet (ek) alatt is ugyanannyi lakbért kértek?

Figyelt kérdés
Most ugye őszi szünet van (1 hét),karácsonykor 2 hét...kezdő vagyok,ugyannyit kérjek? Nem pofátlanság?
2009. okt. 28. 13:20
 1/8 anonim válasza:
100%

Természetesen ugyanannyit!

Honnan tudod biztosra, hogy nem tölti ott pl az őszi szünetet? vagy a felét?

Vagy, ha vmi miatt 2 hétig nem lakik ott, akkor sem kérsz feleannyit!

Te megadod neki a lehetőséget, hogy szünetben is ott lehessen, szóval... :)

Szerintem egyáltalán nem pofátlanság, ezt így szokták! Valaki a nyári hónapokra is ugyanannyit kér, mint alapjáraton, úgy, h tényleg nem lakik ott az albérlője..

2009. okt. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
100%

Persze.

Ellenkező esetben szerinted a bérlő mit szólna, ha a szünet idejére kidobnám a cuccait, vagy beköltöztetnék egy hétre egy albán családot?

Ha nincs ott, akkor az az ő döntése, és a rezsit sem fogyasztja, ezzel spórolhat.

2009. okt. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze,hogy kérném a pénzt,hisz a szünetekben is fenntartom az albérletet neki...
2009. okt. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
92%
Bár én még gyerek vagyok,de szerintem ugyanannyit kell kérni.Ugyanis Te addig nem költözteted ki onnan,nem költöztetsz be mást aki fizetne,viszont neked is kell a pénz.Az albérlő meg ilyenkor a rezsivel spórol,hiszen nincs ott,így nem kell villany,gáz,áram stb.
2009. okt. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

szerintem is ugyanannyit, csak rezsije legyen igazásgos..

én pl tök utáltam h fent voltam heti 3 napot, tusoltam 3 szor, ő meghétszer gey héten, én hajat se mostam, ruhát se

2009. okt. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
54%
én albérlő vagyok.ilyenkor ha pl.1 hét szünet van.enged a főbérlő a rezsiből.nyáron meg a 2 hónap szünetre kért 1 hónapnyi albérleti díjat.(rezsi nyiván nincs benne)ez sztem így igazságos...de semmiképp se ugyanannyit...arányosan kell osztani-
2009. okt. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A fiam lakik együtt 2 csoporttársával, én vagyok a főbérlő és kicsit furcsa így a gyerekemnek, mert az egyik lakótársa megkérdezte, hogy ugye nem ugyanannyit kell akkor is fizetni, ha szünet van....és teljesen megértem a fiam, hogy kínos neki, mint a főbérlő fiának közvetíteni ezeket a dolgokat.
2009. okt. 28. 18:09
 8/8 anonim ***** válasza:
Nagyon ritka az a főbérlő, aki kevesebb kér. És igazából miért is ne kérne annyit, hiszen addig sem adja ki a lakást másnak. Egy hetes szünetnél meg pláne. Nyáron meg lehet csinálni, ha mondjuk már régebben ott vannak a bérlők, hogy kevesebb kér a főbérlő!
2009. okt. 29. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!