Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Nincs Szobám és az öcsém már...

Nincs Szobám és az öcsém már idegesít. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
13 éves lány vagyok! van egy öcsém akivel egy szobában vagyok :/ idegesít ...estelenként beszél és valamikor horkol is! l Gimibe járok és eleinte jó tanuló voltam de már közelítek az átlaghoz,mert a tesómnak játszani kel azt a "traktojos" játékot a gépen! Apa azt mondta,akkor fog építeni még1 emeletet ha megindokolom egy jó válasszal..ezeket elmondtan neki de..semmi:/ mit tegyek?

2013. aug. 19. 16:33
 1/7 anonim ***** válasza:

Tudod... 2 lehetöseged van: megszoksz vagy megszöksz... :)

A helyedben megprobalnam megbeszelni elsö körben az öcsivel, h osszuk be az idönket, mikor kie a szoba. Ehhez neked is kell engedni, mert a megoldas a 2-tök allaspontjanak egymashoz közelitese, ezert lehet, hogy mashol kell tanulnod közben. (En parkokban, könyvtarakban is tanultam, ahova emiatt utaztam a közeli varosba, persze mas okbol: a szülök hangoskodtak...stb.)

Apad nem semmi, hat ez ennyire egyszerü nalatok? Penz es esszerüseg, hogy kesöbb kell-e, ilyesmi nem szamitana... na mindegy, csak gondolkodtam... szerinted komolyan mondta? Ha tenyleg szoba jöhet es ilyen egyszerü, akkor a helyedben elöallnek a celjaimmal,´amit a tanulassal el akarok erni es egyaltalan nem mindegy, milyenek a jegyeim ehhez. Nekem legalabbis szülökent ez egy jo indok lenne, de persze en ilyent nem mondanek a gyerekemnek, ezert nem tudom, neki megfelel-e. Esetleg kerdezd meg, mondjon peldakat ra, mi a jo indok. :D


Horkolas: ezzel sajn nem sokat tud senki sem kezdeni, sok hazassagban is okoz ez problemat, h az egyik fel horkol (ferjem is), en megprobalom mentalis modszerekkel elerni, h nem zavarjon, igy közel 10 eve er is valamit.

2013. aug. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm:) persze tanulhatok anyáék szobájában a nappaliban vagy a konyhában :) de ha a barátaim jönnek akkor egy kicsit rossz érzés hogy nekem nincs szobám:) amúgy nem tudom hogy anyagilag hogy állunk,de apa azt tudom hogy orvos :D anya meg tanár :D 10 éves korig mamánál laktunk ahol volt külön szobám :) a tesómnak is anyáéknak is és még az unokatesóimnak is :D de persze mi elköltöztünk csak nem tom minek :D így ezt a házat amiben élünk 2 évvel ezelőtt építették
2013. aug. 20. 14:49
 3/7 anonim ***** válasza:

A horkolásra hívd fel a szüleid figyelmét, azt lehet hogy kezelni kell.

Beszéljétek meg, mikor mennyit kell tanulnod, hol van ehhez hely és idő. Egy-egy alkalommal talán azt is szívesen megteszik, hogy a kisöcsédet elviszik a játszótérre vagy a nagymamához, amíg te barátnőzöl.

2013. okt. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha elég nagy a szobátok hozzá, szét is lehet választani. Egy térelválasztó polc, vagy egy klassz függöny, egy barkácsolt hangszigetelő(tojástartókat összeragasztasz,és majdnem profi hangszigetelőt kapsz. Kifestitek a két oldalát magatok, és voilá), és máris van saját szobátok.A gépes játékra: kérdd meg, hogy fülhallgatóval csinálja. Meséld el neki, mennyire nagyfiú, ha úgy játszik, ahogy a nagyok hallgatnak zenét.
2013. okt. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) tényleg jó ötlet lenne egy választófalat:)apáéknak már elmondtam az ötletet és tényleg nagy szobánk van:) ha apu olyan kedves lesz és csinál egy emeletet az jó lenne^^ de most szerintem nem fog:/ mert most vett egy kocsit :c na de köszönöm a válaszokat^^ ötletesek^^ na és az a nagyfiús dolgot meg mondom neki^^
2013. okt. 15. 11:43
 6/7 anonim válasza:
Kisebb igények, több tanulás. Apádat nem arra való, hogy a te extra igényeidet teljesítse. Egy emelet ráépítés 2-3 év fizetést jelent. megérdemled? megéri? Öcsédet szerest és ne terrorkodjál vele. A barátaidnak akarsz megfelelni, félsz hogy mit szólnak a közös szobához. No, itt legyél igényes, de magaddal szemben.
2013. nov. 29. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem csak nekem lesz problémám a közös szobával. Mert az öcsém már 6 éves lesz és még 2 év és már ő is fog hisztizni,hogy neki kell szoba. AMÚGY meg már nincs szükség kommentekre,mert már épül az emelet *-* KÖSZÖNÖM SZÉPEN A KOMMENTEKET :))
2013. nov. 29. 11:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!