Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Parapetes társasháznál mennyir...

Cornail kérdése:

Parapetes társasháznál mennyire érezni a szellőztetésnél az alattam lakó parapetjéből kiáramló füstgázt?

Figyelt kérdés
Lakásvásárlás előtt állok, és képbe kerültek olyan társasházak is, ahol zömében parapetes konvektorral fűtenek. Én még sosem laktam ilyenben. Olvastam olyat, hogy szellőztetés előtt illik a sajátomat letekerni, hogy ne jöjjön vissza a füstgáz. No de mi a helyzet az alattam lakóéval? Az nem jön be? Mik a tapasztalataitok?

2013. aug. 28. 15:50
 1/5 anonim ***** válasza:
A gázos fűtési variációkba a konvektor az egyik legpazarlóbb... de távhőset se választanák. Ami még jó ha a háznak saját kazánja van. Az alattad lakótól nem annyira nyomja be mint a sajátod pont az ablakodnál.
2013. aug. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A konvektor igen takarékos megoldás.


Igen szellőztetés előtt őrlángra kell venni.

(N-es jelzés. Ez azt jelenti, hogy nem fog bekapcsolni a hideg ellenére sem a kályha. Ha végeztél a szellőztetéssel akkor csak föltekered, és nem kell újra begyújtani. Ez a funkció jól jön még ősszel, amikor csak a hidegebb napokon kell fűteni. (Bár az őrláng is viszi a gázt, szóval, ha nem bánod, akkor be is gyújthatod minden alkalommal.))

2013. aug. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szellőztetéskor ha nem veszed le őrlángra, rendesen bejön a gáz. A szomszédétól nem kell annyira félni.
2013. aug. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2013. aug. 30. 12:19
 5/5 anonim ***** válasza:

A gáz csak akkor jön be ha olyan szerencsétlen a széljárás, hogy visszafújja, de ez ritka eset. Inkább azért érdemes levenni a nagylángot ,hogy ne fűtsd feleslegesen az utcát.

Alattad lakótól nem nagyon jön, mert ugye mivel az égés kb. majdnem tökéletes, hiszen kintről jön a levegő, korlátlanul és kifelé is megy, nincs oxigénhiány vagy minimális így főleg CO2 keletkezik, ami nehezebb mint a levegő és lefelé megy. De mire elér a másik ablakhoz, az már levegővel összekeveredve veszélytelen.

2017. okt. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!