Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Jó vidéken lakni?

Jó vidéken lakni?

Figyelt kérdés
Mivel én sosem laktam vidéken.

2013. szept. 28. 13:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, jó. Én Borsod megyében egy faluban lakom. Tiszta levegő, gyönyörű táj, csönd, nyugi. Barátnőm szintén erre felé lakik, egy kisvárosban, ahol azért relatív van élet, de nem bírja. Ő nyüzsgés mániás, ezért Pestre akar menni. Szóval kinek mi a jó.
2013. szept. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
Én szeretek vidéken lakni, mondjuk a faluban, ahol élek, nincs középiskola így be kell járnom egy városba. Azért jó, mert nyugodt, közel vagy a természethez, viszont mindenki ismer mindenkit és így előszeretettel pletykálnak alaptalanul. A közlekedés biztonságosabb.
2013. szept. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
80%
én Debrecenbe élek és imádom minden a közelbe kellően pezseg az élet mondjuk a virágkarnevál már egy kicsit uncsi de jó város
2013. szept. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Jó ám!:)
2013. szept. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Jó hát, sokkal jobb mint városban, vagy mint a fővárosban. Persze ha van hozzá affinitásod.


#1: Így igaz. Viszont amiket felsoroltál, nem sok értékkel bírnak egy ehte városlakó számára, mivel sosem tapasztalta meg, mit jelent az, hogy tiszta levegő, gyönyörű táj, zajmentesség, nyugalom, vagy biztonságos közlekedés. Ezek (itt Pesten legalábbis) ismeretlen fogalmak: itt mindig büdös van, mindig zörög valami, a táj szóról meg legfeljebb a plázabeli thai kajaárus jut az emberek eszébe. Azt pedig már itt biztonságos közlekedésnek lehet nevezni, ha nem dudálnak vagy ordítanak rád folyton a másik autókból.


Nem mondom, hogy minden városi ilyen, nem általánosítok. De aki lakott már vidéken és a fővárosban is, az érti, hogy mire gondolok.

2013. szept. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Sceptictel teljes mértékben egyetértek. Én a 7. kerületben egy régi bérházban lakom és itt mindig valami felujítás vagy csörömpölés van. Számomra a tiszta levegö ismeretlen ( ha csak ki nem megyek a Margitszigetre vagy a Városligetbe).De szerintem ennek is megvan az elönye pl. egyetem, pláza, itt mindig vannak jo bulik és én el sem tudnám képzelni az életem sárga villamos vagy metró nélkül.Mezöt vagy erdöt képröl vagy osztálykiránduláson láttam de nektek lehet, hogy a magas bérházak lennének furák. Szóval én csak egy vagyok a sok pesti srác közül. :D
2013. szept. 28. 18:20
 7/9 anonim ***** válasza:

Mindennek meg van a maga varázsa és hátránya is .

Élni mindenhol lehet ,csak alkalmazkodni kell hozzá .

Egy város széle,vagy városhoz közeli település a legjobb.

5-10 km .

2013. szept. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kinek mi a jó. Pestieknek unalmas. Bár ismerek olyat aki leköltözött és semmi pénzért nem menne vissza. Egyszer kérdeztem egy Pesti munkatársamat miért jobb ott élni mint falun.Válasz :mert éjjel is tud sört venni az éjjel nappaliban. Hát nem győzött meg.
2013. szept. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én is pesti lány voltam, egyetemistaként, huszas éveimben jó volt a pörgés, meg az állandó nyüszi, aztán pár éve elköltöztünk vidékre, azóta gyomorgörccsel megyek Bp-re, ott alig kapok levegőt, csak nézem azt a sok mogorva sápadt arcot... Semmi pénzért nem költöznék vissza.:)
2013. szept. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!