Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mikor kapcsolják be a fűtést?...

Nikoletta 23 kérdése:

Mikor kapcsolják be a fűtést? Egyedül én mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Bp.-en,20.kerületben lakom,10 emeletes panelban.Nyáron költöztünk és "új" lakók vagyunk.Azt tudom,hogy a hivatalos fűtési szezon okt.15-től van,vagy ha az átlag hőmérséklet 15 fok alatt marad tartósan.

A bibi az,hogy 2 kis gyerekkel vagyok itthon és már jól esne a fűtés a lakásban.Azon gondolkodtam,hogy az én kérésemre csak, biztos hogy nem intézkedik a közös képviselőnk a fűtés miatt.Az az érdekes,hogy sok az idős a házban és ők nem fáznak??? Egyedül mit tehetnék? Várom a 15.-ét és melegen öltözködünk! Mit tehetnék?


2013. szept. 30. 13:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Aláírást kell gyűjteni a házban, hogy indítsák be a fűtést. Azt a gondnok meg tudja mondani, hogy a lakók hány százalékának kell aláírni, hogy érvényes legyen. Amikor panelban laktam, nekünk egyszer így lett fűtésünk szeptember közepétől. Ha sok az idős, akkor viszont nehéz lesz meggyőzni a többséget. Ha fáznak is, inkább jól felöltöznek vagy takaróba bugyolálják magukat, a kevéske nyugdíjukból nem szívesen fizetnek rá a fűtésre. Lehet, hogy egyszerűbb, ha beszereztek néhány elektromos olajradiátort a szobákba. Azzal kényelmesen kihúzhatjátok a szezonig.
2013. szept. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen, ahogy az első írja.


Sajnos az idősekkel van a legnagyobb gond, mert ők általában foggal-körömmel harcolnak ellene.

2013. szept. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is az olajradiátort ajánlom, néhányezer forintért lehet venni egy aprót, ilyenkor még az is elég. Sokat dob a komfortérzeten s mégsem kerül olyan sokba, mint valóban hideg időben (gondolom, még a falak is őriznek valamit a korábbi melegből)... (Én személy szerint sütit sütök, ha fázom (olykor úgyis kell, kedveljük a sütiket :)), a ház egyterű alsó szintje ilyenkor melegszik egy fokot :) Még a szigetelés előtt is érezhető volt a hatás. Persze ez kevés, ha már több fokkal van hidegebb s nem is tart ki nagyon sokáig, de azért kedvelem ezt a megoldási formát is :D)


Megkérdezhetem, hány fok van most ott? S van-e szigetelés? Ezek mostanában igencsak érdekelnek engem, ez az első ősz a saját új, szigetelt házunkban, kíváncsi vagyok nagyon, mi lesz.

Azt látom, hogy egyre több házban fűtenek, elnézve a napi középhőmérsékleteket, ezt szigeteletlen, nem elég jó nyílászáróval rendelkező házaknál nem is csodálom...

2013. szept. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
itt még mindig nincs fűtés, mert a szüleim nem dolgoznak
2013. okt. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!