Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szűkebb vízóra beépitése...

Szűkebb vízóra beépitése okozhat e az emeleten gyengébb nyomást?

Figyelt kérdés
Mit gondoltok? 4-es társasház egyik tagja vagyok közös vízórával. Az egyik lakásban nem laknak állandóan és ők az alapdíj csökkentése miatt 1 szűkebb mérőórát akarnak beépítettni.Szeríntem ha csökken a bejövő víz,gyengébb nyomással jön fel hozzám az emeletre. Ez duguláshoz és gyenge vízellátáshoz vezet. Jól gondolom?
2009. nov. 11. 13:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Hogy is van ez? Négylakásos társasházban laktok és egy közös vízórátok van? Vagy minden lakáshoz van külön vízóra, plusz egy főmérő?

A főmérőt nem fogják szűkebbre cserélni az egyik lakó kívánságára, abba nektek is bele kell egyeznetek.

A saját vízóráját pedig olyanra cseréli, amilyenre csak akarja.

2009. nov. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi. Csak egy közös főmérőnk van ami a Vízműé, amit le akar cseréltetni szűkebbre az egyik lakó. Víznyomáscsökkenéstől tartok így az emeleti lakásomban, kérlek írjatok... hogy jol gondolom e?
2009. nov. 11. 14:29
 3/4 anonim ***** válasza:
Jól gondolod, de hidd el, hogy a beleegyezésetek nélkül nem tudja megtenni.
2009. nov. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Hello!Én a DRV nél dolgozom,és attól függ,hogy a vízmű lecseréli-e a főmérőt,hogy kinek a nevén van.Ha az ő nevén,és kéri akkor lecseréli a vízmű kisebb átmérőjűre a főmérőt!Amúgy természetes,ha kissebb lesz a keresztmetszet,akkor nem a nyomás lesz kissebb,hanem az átáramló víz mennyisége,tehát valóban gondot okozhat.Ha bármi kérdésed van szívesen segítek!
2009. nov. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!