Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » 2 hónapja vettem egy új...

2 hónapja vettem egy új lakást. Folyamatosan jönnek az egyik előző lakó nevére az "Értesítés hivatalos irat érkezéséről" levelek, méghozzá az egyik helyi bírósági végrehajtótól. Lehet ebből nekem gondom? Bővebben lent!

Figyelt kérdés
Sajnos mikor a postás hozná, nem vagyok itthon. Ja és ami a furcsa: Az előző tulaj nem is tud olyan nevű emberről, az apjáé volt a lakás, csak Ő meghalt 2 éve, azóta üresen állt ez a panel. Lehet ebből bajom? Vagy írjak a Postának, hogy ezen a címen ne keressék az illetőt? Eddug kidobáltam ezeket a szemétbe, de már idegesítő, hogy hetente jön 3. Mindenhol a saját nevem van már kint, a postaládán kiírtam azt is, hogy a lakásnak szeptember 17. óta ÚJ tulaja van.

2013. nov. 4. 00:31
 1/9 anonim válasza:

Egyébként amikor a lakást vetted, akkor megnézted a tulajdoni lapot?? Tehermentesen vetted meg? Ez fontos.

Ha igen, akkor nyilván nem jelentette ki magát erről a címről, vagy pont ezért, mert nem akarja megkapni a leveleket, vagy mert hülye. Ezt minél előbb tisztáznod kéne. Amúgy nem értem teljesen: az előző lakó egy bérlő volt? Az, akitől meg te megvetted az a tulajdonos, aki örökölte az apjától az ingatlant, vagy mivan? Mert most a végén azt írod, hogy új tulaja van és az előző tulaj nem tud arról, akinek ezek érkeznek. Akkor most kitől vetted a lakást és milyen címen birtokolta az a lakó?

2013. nov. 4. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ez bármi lehet... Érdemes lenne a végrehajtóval beszélni, hogy mégis mi történik.

Lehet az is amit #1 mond meg még jópár egyéb dolog. Felénk a hátrányos helyzetűek ahol lehet találomra adnak meg lakcímet, egy-egy betűt elhibaznak a szerződésen mondjuk a nevükben... Csak ki lehessen bújni a kötelezettségek alól...

2013. nov. 4. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ne dobd ki a címedre jövő borítékokat. A borítékra írd rá nagy betűvel a "címzett ismeretlen helyre költözött" és add vissza vagy a kézbesítőnek vagy a postának. Esetleg szólni annak aki folyamatosan keresi az előtted lakót és megmondani neki,hogy a te címeden ilyen személy nincsen!
2013. nov. 4. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A kidobálás a legnagyobb butaság, amit tehetsz!

Egyrészt a postán jelentsd be, hogy te laksz ott, és mindenki más "Elköltözött", másrészt meg vedd fel a kapcsolatot a végrehajtóval, és igazold tulajdoni lappal/lakcímkártya másolattal, hogy te laksz ott már.

2013. nov. 4. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
#1: Igen, az előző tulaj az apjától örökölte az ingatlant, és teljesen tehermentes.
2013. nov. 4. 10:25
 6/9 anonim ***** válasza:

Írj neki egy e-mailt,az a legegyszerűbb,és leggyorsabb.

Helyi bírósági végrehajtó,tehát guglizva valószínűleg publikus e-mail címe is van.

Azután önkormányzat,és meg kellene néz(et)ni, van-e valaki bejelentve oda.

2013. nov. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A végrehajtóval vigyázni kell!!!!

A helyedben rákeresnék a neten a végrehajtó elérhetőségére és felhívnám telefonon vagy irnék neki emailt, de legjobb megoldásnak a személyes beszélgetést tartom.

Gondolom nem szeretnéd ha "kifosztva" találnád a lakásodat!

2017. okt. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az előző vagyok

Bemennék a polgármesteri hivatalba és a kényszerkijelentést megcsinálnám (ha ez még működik) ha nem akkor megkérdezném milyen lehetőségem van arra, hogy megszabaduljak a namkívánt "lakótárstól"

2017. okt. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Szia! Közben (még 2014ben) megvolt a kényszerkijelentés, de ennek ellenére NAV-os felszólítások még 2016 nyaráig jöttek. Felhívtam őket, és mondta (az amúgy mogorva nő) hogy csak az utolsó ismert címre tudják küldeni a levelet. A postán 3x leadtam, hogy itt már új tulaj van, után maradt ez abba.
2017. okt. 10. 10:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!