Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Megéri puffertartályra beruházni?

Megéri puffertartályra beruházni?

Figyelt kérdés
Zárt rendszerű központi fűtésem van,egy gázkazánnal és egy öntöttvas vegyestüzelésűvel.Annyit olvastam a neten,hogy ilyen jó,olyan jó,sőt vegyestüzelésnél szinte "kötelező" de szeretném néhány olyan ember véleményét is kikérni,akiknek már van,és tapasztalatból beszélnek.

2013. nov. 13. 17:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Gáz-hoz tuti nem jó.Mert oda minél kevesebb víz kell.
2013. nov. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
vegyes tüzeléshez, ha jól szigetelt a házad és nem kell magas előremenő, akkor megéri.
2013. nov. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 szokratesz ***** válasza:
50%

Nekem van. Én is csak ajánlani tudom. Az ideális méret az a kazán minden 10 kw-ra 1000 liter. Persze ezt elég nehéz tartani egy régebbi rendszernél. Leginkább a helyhiány a probléma. Nekem is egy 40 kw-os kazánhoz egy 1000 literes pufferem van. Én biztonsági okokból gravitációs rendszerbe tettem a tartályt (és mert helyem is volt hozzá.) Közvetlenül a kazán főlé emeltem a nyitott tartályt, így tulajdonképpen a kazán része lett a tartály. A tartályba csináltam rézcsőből (kb. 30 méter) egy hőcserélőt és azon keresztül veszem ki a megtermelt hőt a tartályból.

Előnye a rendszernek, hogy nincs lakás túlfűtés, és nincs éjszakai fázás (na meg reggelre pláne). Csak akkor megy a lakásba a meleg amikor a termosztáton beállított érték alá esik a hőmérséklet. Egyébként csak tárolódik a 10-15 cm szigetelésű tartályban a megtermelt meleg. Általában 80 fok körül van estére a tartály vize. Ez elég egész éjszakára és a következő nap délelőttjére. MOst hogy nincsenek fagyok délután 2-3 körül kell csak tüzet rakni. Nagyon lassan melegítve (szinte teljesen lefojtva a kazán) estére vidáman eléri a fenti hőmérskletet a puffer. Igazából jelenleg csak kéreggel fűrészporral kartonpapírokkal fűtök a fához még nem nyúltam hozzá.

Ja és egyébként egy 130 m2-es ház egy 40m2-es külön lakrész és 150 m2-nyi üzem van fűtve így ezzel a rendszerrel.

Összegezve, nekem nagyon tetszik, nem kell folyamatosan rakni a tüzet, szerintem kevesebb fa is fogy,mert nem a kéményt fűtöm. A víz elnyeli a megtermelt energiát. Amit az elején is írtam a nagyobb puffer jobb lenne, de így is jelentősen érezhető a különbség.

2013. nov. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Egy zárt rendszerbe beiktatni egy vegyestüzelésü kazánt,kissé kockázatos .Főleg akkor ha a tágulási tartály csak akkora,amekkora a gázkazánba be van épitve.

Mert mi van akkor ha túl van fűtve a kazán,netán 100 fokos a víz bent,és nem tud már hova tágulni ? Egy vegyes tüzelésű kazánt nem lehet egyik pillanatról a másikra vissza hűteni .A biztonsági szelepen ugyan lejön a tűlnyomás ,a felesleges víz kifolyik.Amint visszahűl,a kifolyt víz hiányozni fog,és már eleve kevés volt a tágulási tartályban,akkor levegősödik is le a rendszer.

A melegvízes kazánból gőzös kazán lesz,a következő erős felfűtésnél .Vegyes tüzelésű kazánnál ,csak nyitott tágulási tartály szabad használni,és mindig ellenőrizni a nyomást is .Illetve mennyi víz van a tartályban .

Én már láttam helyben ugráló kazánt ,vele együtt remegő épületet .

2013. nov. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 szokratesz ***** válasza:
Na ezért csináltam én is nyitott rendszerűre.
2013. nov. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Ha netán 100 fokos lenne a viz,olyan szelep van rákötve ami kienged a kazánból vizet és a helyére a hálózatból hideg vizet enged.Tehát nem lesz benne kevesebb.

De akkor egy puffertartály ezt a gondot is megoldaná,mármint a túlfűtést.

2013. nov. 13. 21:17
 7/8 szokratesz ***** válasza:

Nem egészen világos hogy amiről szelep beszélsz és ami vizet enged pontosan hol van. A gázkazánodon vagy a vegyesen.

Ha a vegyesen akkor sztem Te azzal kevered össze ami bizonoyos kazánokon van beépítve. Egy spirálos hőcserélő ami ha meghaladja a 100 fokot a víz akkor a hálózati vezetékből kap hideg vizet és ezzel visszahűti a rendszert. De ez egy teljesen független a fűtési víztől. A felmelegedett vizet egyszerűen a csatornába engedi. Ez csak a kazán biztonsági berendezése.

2013. nov. 14. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 gungasam ***** válasza:
Valószínűleg, hogy a puffer tartályon van az említett nyomáskiegyenlítő szelep, és feltételezhető, hogy akkor egyenlíti ki a nyomást mikor lehűl a víz.
2023. szept. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!