Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Paneles anyukák, hogy csináljá...

Paneles anyukák, hogy csináljátok a szobatisztaságra nevelést? Arra gondolok, hogy szinte egész nap lennt vagyunk pl a játszón, ott nem vehetem le a pelust a kislányról, csak itthon arra a 2-3 órára?!

Figyelt kérdés
2011. jún. 18. 07:03
 1/7 anonim ***** válasza:

Én így csinálom, ha itthon vagyunk, nincs rajta pelus (kivéve alváskor), ha lemegyünk, ráadom. Előbb-utóbb majd lent sem adom rá, csak még rá kéne venni magamat. Bedobok egy váltónacit, aztán majd meglátjuk, mi sül ki belőle.

2,5 éves, panel, egész nap a játszón.

2011. jún. 18. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Itthon alsonadrag nelkul volt a kisfiam, a bilit mar onalloan hasznalta. Ha mentunk valahova, akkor gyakran felorankent, orankent pisiltettem. 1-2 honapra ra mar szolt, ha kellett neki a varosban is
2011. jún. 18. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem irigylem a paneleseket emiatt se. Annyi jut eszembe a fenti válaszokon kívül, hogy játszótéri tartózkodás esetén ha pisilnie kell, jó esetben van bokor a közelben, kutyák, macskák még a nagy dolgukat is oda végzik, persze ember/gyermek ne tegye, csak a kis dolgot. Ez is hozzájárul a kontrollja kialakításához, ha legalább vizelései inger esetén szólni is tud, meg egy bokorban el is tudja végezni, esetleg segítséggel. (Gyakori szülői praktika.) Persze ha kaki is megy... hát... nos emiatt vagyok dilemmában a "bokor dologgal", de egy ötlet, próbáld ki esetleg. :)


Lakásban pucéron meg a szőnyegmosás, padlósúrolás, higiénia... hát nem egyszerű időszak, pláne panelben gondolom.

Jártam már hónapokig kisgyermekes ismerőseimhez, akkoriban még nem szobatiszta gyermekük szoktatását részben én is végigéltem, de ott volt kert.

Egyszóval elismerésem a panelosoknak....

2011. jún. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Játszótérre se kap pelust. Pisi bokorba plusz két váltás ruha. Kisfiam már megbízhatòn szól visszatart, na de mire összeszedném a cuccokat meg a két gyerekkel feljönnék az ötödikre már késő lenne. Mióta lekerült a pelus csak éjszakára kap. Se boltba se kocsiba se dokihoz. Indulás előtt wc meg ha bemegyünk vhova előtte bokor kocsiba meg pelenkázóalátét van az ülésén.
2011. jún. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kedves Moncs82! :)


Alapjában tetszik, ami írtál, csak hát szobatisztává VÁLÁSRÓL lévén szó (lehet, hogy ti "előrébb tartatok", mint a kedves kérdező) mi van, ha véletlen a játszótéren, pl. a homokozóba kakil, pisil a kérdező gyermeke...?? A többiekre is tekintettel kell lenni. Hiszen erről szól a dolog: még csak most alakul a kérdező gyermekének ürítési kontrollja. Számomra még az is dilemma lenne a játszótéren, hogy ha bokorba pisil, olyankor esetleg kaki is megy, a kaki viszont higiéniai okokból (meg a normák és a társadalmi együttélés okán, lévén közterület) nem éppen elfogadható... Tehát otthon kell kísérletezni avval, hogy pucér altesttel közvetlen tapasztalatot szerez az ürítéséről.

2011. jún. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kedves Moncsi82!


Elnézést, annyiból félreértettelek, hogy azt gondoltam először: a játszótéren is pucér altesttel engeded kicsinyed. Most jöttem rá, hogy arra gondolsz: csak a pelus nincs rajta olyankor. Ez is oké.

AZONBAN: a bokros dilemmámat fenntartom. :)

2011. jún. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, de tényleg nagyon elején tart a dolog, sokszor becsurog a pisi, csak időnként ül még a bilire, így nem merem a játszón pelus nélkül hagyni. Persze ha majd mindig szól, akkor más lesz.
2011. jún. 18. 20:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!