Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Vízóra gondban tud-e valaki...

Vízóra gondban tud-e valaki segíteni? Egyedül élő anyám melegvizes órája irreálisan sokat mutat/mutatott. A számlálók mintha túlpörögtek volna. Mi a teendő?

Figyelt kérdés
A hidegvizes rendben van. Egyedül nem tud ennyi vizet elfogyasztani, ill. már volt egy óriási érték, már akkor lépni kellett volna.

2013. nov. 27. 23:33
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Ha minden csap el van zárva és az óra közepén lévő csillag nem mozdul, akkor nem szökik el a víz.

Ekkor jön az 5-10 literes edény megtöltése, lehetőleg egy lendülettel. Óra típusától függően valahogy kijelzi a fogyasztást literben.

Szinte biztos, hogy 10 liter vizet többnek fog jelezni.

Ekkor beszélnék a közös képviselővel, hogy miképpen tudom bevizsgáltatni az órát és hogy a ház miképpen rendezi a túlszámlázást. Ha megvannak a számlák visszamenőlegesen, abból kiderülhet, hogy kb. mikortól kezdődhetett ez az egész.

2013. nov. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

a közös képviselőnek nem értem hogy mi köze van ehhez, bár valami biztosan, mert vele is beszéltem.

a bevizsgáltatást és mindent nekem kell intéznem és egy szót sem ejtett arról hogy esetleg a ház rendezné a túlszámlázást.

2013. nov. 28. 21:45
 13/15 A kérdező kommentje:
és hogy tudom úgy bevizsgáltatni az órát hogy korrekt legyen? én is ott szeretnék lenni, mert úgy hallottam hogy szinte minden órát jónak mondanak.
2013. nov. 28. 21:47
 14/15 anonim ***** válasza:

12: a közös képviselőnek van/lehet rálátása a lakók egyéni ill a társasház összfogyasztására, ebből következhet, hogy ha a ház fogyasztása mondjuk 500 m3, a lakók egyéni fogyasztásának összege meg >500 m3, akkor ott valami nem stimmel.


13: ebben sajnos nem tudok segíteni, de egy független szakértő TALÁN megbízható. Próbálj egyéb fórumokon körülnézni!

2013. nov. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

kihívtam valakit, és azt mondta hogy nem jó szerinte a vízóra. a szlálók megőrültek.

be fogom vizsgáltatni és le fogom cserélni, kérdés hogy mit fognak megállapítani.

2013. nov. 30. 19:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!