Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A gázpalack ha eresztene,...

A gázpalack ha eresztene, annak lehetne érezni a szagát? Nem akarok felrobbanni.

Figyelt kérdés

azt mondták a benzinkutban, hogy valami tömités ott van az oldalára ragasztva. Sötét volt, nem láttam semmit. Ittnon kerestem a tömitést, és nem találtam sehol.


Feltekertem a palackra tömités nélkül a csatlakozót, megnéztem mosószeres vizzel, nem láttam semmit, meg gáz szagot se érzek.


elképzelhető hogy az újabb szieszta kályhákba nem kell tömités, mert eleve benne van?


nem merem begyújtani, félek mégis ereszt a gáz, igy hogy nincs benne tömités.


valaki ért hozzá?? :/



2013. nov. 29. 17:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem volt abban tömités , a palackon azért van új mert időnként ki szokták cserélni a régit , egy tömités kibirhat több cserét is.
2013. nov. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
Inkább ne nyúlj hozzá , nincs ismerősöd akinek van tömítése?
2013. nov. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

jó de hol kell lennie a palackon? a fehér dugón, amit letekertem róla? Abban van egy piros karika, de az olyan vastagabb nem olyan mint az átlagos tömitések, amik a menetbe beleillenek. Szóval a körvonala ugyanolyan méretű, csak kisebb benne a lyuk középen. Az lenne az?


Bocs nő vagyok, és egyedül vagyok itthon, nem akarok megfagyni.


kösz a segitséget.

2013. nov. 29. 17:39
 4/12 anonim válasza:
Ha volt a szieszta csavarján akkor még azt egyszer használhatod ( ha a régi még meg van)
2013. nov. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
Szólj egy férfi ismerősnek nem ciki csak biztonságosabb.
2013. nov. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
hát ez az, hogy a szieszta csavajrán nem találtam semmit. úgy rémlik tavaly megpróbáltam beletenni ami volt a palackhoz, de úgy nem lehetett rátekerni, szerintem én tavaly is tömités nélkül fűtöttem vele végig. (akkor lehet mákom volt hogy nem robbantam fel vele?)
2013. nov. 29. 17:42
 7/12 anonim ***** válasza:
Az a piros "karika" a tömítés! Minden cserekor a tömítést is KELL cserélni, függetlenül, hogy jónak találod a régit! Ezért adnak kötelezően, minden cserepalackhoz!
2013. nov. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

köszi a segitséget! Ebben van egy szilikon tömités gyárilag. De azért előszedem a papirját, mert én nem tudtam hogy ez gyárilag ilyen hogy van benne. És nem tudom hogy ezt kell-e időközönként cserélni. Utána nézek!


köszi mégegyszer!

2013. nov. 29. 18:02
 9/12 anonim ***** válasza:
Mielőtt feltenned a tömítést (új vagy régi), mindig ellenőrizd, hogy milyen állapotban van. A gázszivárgást nem szaglás alapján ellenőrzik, és főként nem nyílt lánggal!!! Végy egy üres margarinos dobozt, csöppents bele 2-3 csepp mosogatószert, engedj rá egy diónyi vizet, és egy ecsettel vagy borotvapamaccsal jól keverd össze, amíg hab állagú nem lesz. Utána szépen kend fel a csatlakozásokra és nagyon figyelmesen vizsgáld át. Ha szivárgás van, nagyon könnyen észreveszed. Ha valahova nem látsz be, használj zsebtükröt.
2013. nov. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, sajnos nem olvastam végig a kérdést figyelmesen. TÖMÍTÉS NÉLKÜL SOHA NE HASZNÁLD!!!Függetlenül attól, hogy szivárog vagy nem a gáz.
2013. nov. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!