Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan tudom elérni, hogy...

Hogyan tudom elérni, hogy reggelre se hűljön ki a ház?

Figyelt kérdés

Van egy kültéri,vegyestüzelésű kazánunk,amivel egy 130 cm2-es házat fűtünk,padlófűtéssel.A padlófűtés ugye nagyon lassan melegszik fel,de reggelre,meg teljesen kihül a rendszer,így mire hazajövök melóból szinte estére tudom megin' felmelegíteni,reggelre megin' hideg,és ez így tovább.Nagyrészt fával fűtöm fel,éjcaka pedig elfekvés előtt a jó vastag parázsra teszek nagyobb darab,vastag fát ,hogy reggelre az majd elparázslik,de vagy leég az egész,vagy kialszik,de a rendszer reggelre mindenképp kihűl.Szellőzőt csak egy kis résre hagyom lefekvés előtt,de nem tudom mit kéne még csinálni,vagy mit kéne rátennem,hogy ne hűljön ki.


Válaszokat,tanácsokat előre is köszönöm!


2013. dec. 20. 23:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Fafűtéssel csak úgy tudsz állandó hőmérsékletet tartani, ha valaki folyamatosan van otthon, illetve éjszaka is felkel, és tesz a tűzre. A legjobb megoldás tenni mellette egy gázkazánt is a rendszerre, azt a termosztát bekapcsolja, amikor leég a fa, és kezd hűlni a lakás, ha megint teszel a tűzre, akkor pedig kikapcsol. Több ismerősünknél is így van. Folyamatosan meleg tőle a ház, mégsem kell vagyonokat fizetni a gázért.
2013. dec. 21. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Esetleg puffertartályt kellene beépíteni. Azzal egyenletesebben lehetne fűteni.
2013. dec. 21. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A puffertartály több okból is jó dolog, de nem fogja órákkal tovább tartani a meleget.

A fát bizony pakolni kell, ha meleget akar az ember.

Nálunk is van mellette egy cirkó, ami beindul, mikor a fa leég.

2013. dec. 21. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Rakj be egy puffertartályt! Megfelelő méretezéssel, ha a fa leégett még egy napig is elmegy róla a fűtés.
2013. dec. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Vegyél lignitet nem annyira drága és sokáig elparázslik én fa mellé ezt rakom. Ha akkor se jó kössetek a rendszerre ha lehet radiátort is.
2013. dec. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Megfelelő méretű puffertartállyal és/vagy hőfokszabályozós automata szellőzővel lehet orvosolni a problémát. Az automata szellőző arra jó, hogy bátran megpakolhatod a kazánt, aztán beállítod, hány fokos vizet akarsz, és ha hűl a víz hőmérséklete, akkor több levegőt enged, ha túl magas, akkor meg lezár. Azt nem tudom, hogy ilyet külön lehet-e venni, nálunk két éve kazáncserénél volt szempont, hogy ilyen legyen az új és nagyon szuper! Vettünk puffertartályt is, de igazság szerint így már nincs is rá szükség. Illetve elvileg ősszel meg tavasszal lenne jó, mert akkor kb. 2-3 naponta kellene csak fűteni a kis hőkülönbség miatt.

Ha kazánt nem akartok cserélni, akkor vegyetek puffertartályt. Elvileg a hőcserélős jó, és persze nagyot. 200-300 literessel nem érdemes játszadozni, minimum 800-1000 literesben gondolkozzatok. Így a rendszerben jelentősen több víz lesz, aminek nagyobb a hőkapacitása - magyarán lassabban hűl ki. Minél több víz van benne, annál lassabban. Azt kell belőni, hogy nektek mennyi kell, hogy egy napig kihúzza.

2013. dec. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A víz keringetése hogyan van vezérelve? Te kapcsolgatod, szobatermosztát vagy csőtermosztát?
2013. dec. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!