Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kattog a radiátor, mit tehetné...

Kattog a radiátor, mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés
Központi fűtés van és tavaly óta kattog a radiátor, több mint valószínű, hogy levegős. Nem rég lett újratöltve megint a rendszer a de a helyzet változatlan. Mit tehetnék ellene? Nagyon zavaró, főleg éjszaka.
2013. dec. 21. 08:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A "kattogást" inkább a hőtágulás okozza, ami -sajnos- természetes hangjelenség. A levgősödésnek más, -bugyborékolás- hangja van.
2013. dec. 21. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen bocsánat rosszul írtam, bugyborékol.
2013. dec. 21. 09:14
 3/12 A kérdező kommentje:
elég hosszasan csinálja
2013. dec. 21. 09:14
 4/12 anonim ***** válasza:
Szabályosan van kiépítve a rendszer? A kazánnál és az utolsó radiátor lekötésnél a legmagasabb ponton kell lenni légtelenítő szelepnek. Az autómata a jó megoldás.
2013. dec. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
légteleníteni kell és kész. 10 perces művelet
2013. dec. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Légteleníts. Ha gyakran előfordul, akkor pedig vegyél egy automata légtelenítő szelepet. 1-2 ezer forintos tétel, abszolút megéri.
2013. dec. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
22%

A Kattogást a fém hőtágulása okozza miközben hozzá ér egy másik anyaghoz,beton/vas/parketta. A levegő az nem kattog, maximum csobogás lehet amit hallhatsz ha levegősödés probléma van ,DE NEM KATTOGÁS:.

Megoldás :

Minden olyan ponton ahol a hosszanti csövek érintkeznek pl a parkettához, szabaddá kell tenni,hogy a tágulás akadálytalanul végbe mehessen. Nos,,..

Gyakorlatilag ez lehetetlen feladat,szóval a problémát el kell fogadni. De a problémában van egy másik tényező is.

Rossz alvó vagy,és a legkisebb zajra felébredsz.


Megoldás: Menj el betonozni 10-12 órát,és garantáltan nem fog zavarni a kattogás, sőt nem fogod azt sem hallani ha atomot robbantnak melledet.

2013. dec. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Kedves utolsó, nő létemre majd biztos elmegyek betonozni... A legjobb az lesz ha szakembert hívok.
2013. dec. 21. 17:37
 9/12 anonim ***** válasza:
14%

Utolsó válaszoló vagyok.

Igen,igen.. a legjobb ha szakembert hívsz.. aki majd 5eft kiszállási díjat fog elkérni azért,hogy elmagyarázza azt amit az imént már leírtam !

Bocs, nem tudtam hogy Nő vagy (fuss 1-órát akkor),de nem változtat magán azon a tényen hogy te rossz alvó lehetsz és az intenzív mozgás hiánya miatt álmatlan éjszakáidon meghallod az egér cincogását is pláne a hőmozgásból adódó koppanásokat


Mivel a központi fűtésben állandó hőingadozás van csővezetékben a lakók spórolási kényszere miatt(jogosan) ezért állandóan változik a cső hossza napi többször is.


Mivel fűtési karbantartó vagyok egy lakótelepen és ezt a problémát halgatom állandóan..hogy mit lehet tenni ezzel ???

2013. dec. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
57%

"... és az intenzív mozgás hiánya miatt álmatlan éjszakáidon..."


xD!

2013. dec. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!