Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit tehetnék az ablak bepáráso...

Mit tehetnék az ablak bepárásodása ellen, és a lecsorgó pára okozta penész ellen?

Figyelt kérdés
Mióta fűtésszezon van folyamatosan bepárásodik az ablak és lecsoros a víz. Utána meg szépen lassan elkezd bepenészedni. Fa nyílászárók vannak, de új ablakok, dupla üveggel, szigetelt kb 8 éves lakás. Ez az első telünk itt, előző helyen nem tapasztaltunk ilyet, pedig direkt nem csinálunk nagy meleget sem (21 fok).

2013. dec. 2. 09:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Sok szellőztetés (naponta többször 5-10 percre minden ablakot kinyitni), párát okozó tevékenységek (főzés, ruhaszárítás stb.) csökkentése. Végső esetben párátlanító készülék.
2013. dec. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 derko340 válasza:

Szia!

Hasonló cipőben jártunk. Küszködtem, szellőztettem ahogy a nagy könyvben meg van írva, egy vagyont költöttem páramentesítőre (ceresist) a szavo már foly a falon.

Betelt a pohár amikor a babánk megszületett. Vettünk egy páramentesítő készüléket. Drága, de megérte. Rengeteg vizet szív ki naponta, szárad a ruha, csökkent a penész, lassan nincs is.

2013. dec. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Bemásolom, egy másik kérdésre írt válaszomat:

Nekünk semmilyen módszer nem segített. Sem a folyamatos szellőztetés, ami azért nagyon hideg időben eléggé kellemetlen, sem a páramentesítő. Végül ezzel sikerül 100% megoldani a problémát.

[link]

A főnököm ajánlotta ezt a céget és ők adták a legkorrektebb árajánlatot. Sajnos nem volt olcsó, 80nm lakásra, szobánként 1-1 db szellőztetőt szereltek fel. A konyhára és a fürdőszobára nálunk nem kellett. Én e-mailben kértem árajánlatot tőlük, és nagyon hamar válaszoltak. Mióta fent van, minden probléma megoldódott, sem vizesedés, sem penészfolt nincsen sehol. Simán kiteregetek a szobába, és így sem vizesednek a falak sarkai.

2013. dec. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Igazából ez egy albérlet és nem szeretnék én túl sok pénzt rákölteni, más lenne ha a sajátunk lenne.
2013. dec. 4. 09:38
 5/6 anonim ***** válasza:
ha albérlet, akkor a tulajdonosnak kell megoldani a problémát, vagyis valamit tenni ez ellen. Ne költsd a pénzed rá.
2014. jún. 2. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Lehet hogy a tulajdonos kifizetné a költségeidet, vagy lelakhatnád. Érdemes vele megbeszélni.
2014. jún. 2. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!