Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Tudtok jó penész elleni szert?

Tudtok jó penész elleni szert?

Figyelt kérdés
Mióta lecseréltem a házban nyílászárókat műanyagra, penészedik a szoba fala. Van valami tapasztalat mi jó rá. Szavót próbáltam, de az véglegesen nem tüntette el. Ahoz képest, hogy a szobám penészgátló vagy milyen festékkel van lekenve, ahoz képest, mégis bepenészedik.
2013. dec. 22. 16:04
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Ablak tisztítós dobozba rakj hypót, és spricceld le vele a penészes helyeket.
2013. dec. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
33%

Én nem ajánlanám a hipót a klór miatt ,ami ugye mérgező.Inkább a citromlére szavazok.De mindig vissza fog penészedni ,mert az új nyílászárók miatt párásabb a levegő mint régen volt.

Szellőztess többször rövid ideig és a ceresit pára stop is egész jól kivonja a levegő páratartalmát.

2013. dec. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi, a gyors választ. Kipróbálom.
2013. dec. 22. 16:13
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nincs az ablaknak szellőztető állása? Pici résnyire nyílik, nem okoz kihűlést, de gátolja a penészedést.
2013. dec. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Énis a hipót javaslom ,és használom is,mivel igen hatékony. Azt még azonban hozzátenném ,hogy a hipo gőzét ne igazán keverjétek össze a klór gázzal, mert igen súlyos meglepetések érhetnek. A hipót fertőtlenitésre használják már ősidők óta. Tudtommal hatasosan pusztitja a baktériumokat is,többek között a penészgombát.Szaga egyeseket irritálhat, de szerintem távolról sem mérgező. Tudtommal a vizművek is kis százalékos arányban az ivovizrendszert is ezzel kezeli. Sajnos a média szemét szenzációhajhász viselkedése okán, az elmúlt idöben elöfordut klórmérgezéseket nem magyarázták meg. Nem irták meg hogy a fertőtlenitő hipót, valaki bárbár vegyitette a sósavval, ami vegyi reakciója folyamán elemi klórt szabaditott fel . Ez pedig megegyezik az első világháború kedvenc vegyifegyverével, ami rendkivül mérgező. Ugyanis tüdővizenyőt okoz, magyarul a tüdő nam képes az oxigén felvételre. Én már csak tudom ,mert anno savaztam fürdöszobában, és hogy még precizebb legyek fertötlenitettem is hipoval. Nem volt nagy mennyiség, de arra elég volt hogy egész délután a wc-n ültem és úgy köhögtem majd meg pusztultam.
2013. dec. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az a rossz hírem hogy lefújhatja bármivel még ha ideglenesen el is pusztíja mindíg vissza fog térni amíg a pára elvezetés meg nem lesz oldva.Azzal hogy légmentesen lezárta a szobát megtört egy egyensúlyt amit borzasztó nehéz lesz visszaállítani vagy költséges .Sok ismerős járt így volt aki pici lyukat fúrt a műanyag nyílászáróba és ezzel ugyanott volt mint a (szelelő) ablakkal csak ráköltött 500.000-t. A másik aki világ életében légkondi alergiás volt kénytelen volt beszerelni egyét és ha senki nem tartózkodott otthon azzal párátlanított.
2013. dec. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
70%
5-ÖS vagyok. Nem kell a légkondi , párátlanitó a lelke . Nekem is az megy . Ez annyival másabb a légkondinál hogy ugyanúgy komplesszoros de a fisszafúvott levegőt visszafüti,és az előnye hogy automatikusan tart egy beállitott páratartalmat.
2013. dec. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
2014. jan. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!