Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Üdv! Létezik-e olyan épület,...

Üdv! Létezik-e olyan épület, inkább magánház, amelynek egy része a következö képpen van kialakitva?

Figyelt kérdés

Csak olyanok válaszoljonak légyszives akik tudják hogy tényleg van ilyen, esetleg már láttak is valahol, mennyibe kerülne a kialakitása, hogy lehetne megcsinálni, biztonságos-e ?


Szóval a következöröl lenne szó :


Egy ház bizonyos része úgy lenne kialakitva ( mondjuk egy szoba ) , hogy egy kisebb kerti tó alatt lenne egy része, vagy akár az egész szoba . Úgy gondolom , hogy amikor fekszik az ágyon az ember akkor felnéz és valami üveg, vagy nem tudom milyen átlátszó anyagon keresztül azt a tavat látja , természetesen csak ugy lentröl :)


Nem tudom , hogy létezik-e , van e ilyen ház , vagy valami , és hogy lehetséges lenne -e kialakitani mondjuk egy háznál valahogy igy egy szobát. Ha valaki tud ilyet, esetleg van épitész itt, vagy valaki képet mutatni ilyenröl irjon légyszi :) . Amúgy nem tervezek semmi ilyesmit sem , hisz gondolom nem lenne olcsó , söt még házat se tervezek mostanában épiteni , csak érdeklne .


Köszönöm szépen


2009. nov. 26. 15:38
 1/8 anonim ***** válasza:

Sajnos nem vagyok építész, de szerintem ma már bármi megvalósítható, ha az embernek elbírja a pénztárcája!

Bár én jobban el tudom képzelni azt, hogy az üveglap alatt van a kerti tavacska, ilyet már láttam fényképen, csak sajnos nem tudom, hogy hol. :( Az biztos, hogy valami külföldi apartman volt. Cölöpökön állt a hálórész, alatta pedig a víz. Szép és gondolom, hogy biztonságos is!

2009. nov. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Olyat már láttam Görögországban, hogy a medence volt a legfelső szinten... innen már csak egy lépés, hogy a medence alja üvegből legyen, és alulról lásd a vizet. (a medence ebben az esetben lehet kerti tó is).
2009. nov. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
hát, nekem nem nagyon tűnik megvalósíthatónak. maximum úgy megvalósítható, hogy vastag üveglapos padló alá akváriumot csináltatsz. elég drága, viszont tényleg nagyon szép. sok helyen láttam olyat, és órákig tudnám bámulni.. :)
2009. nov. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Biztos hogy kivitelezhető, a luxushajókon is mindig a felsőbb szinteken vannak a medencék, alatta pedig a hajó raktere... :) Asszem a Benkő Dániel féle tv-s luxusvillában is legfelül van a medence. Szerintem simán kivitelezhető alá az üvegfal. A Camponában a faltól falig akvárium??? Mekkora víznyomás van benne, gondolj bele.
2009. nov. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

nemtuodm hova valósi vagy, de bp-en a gödör klub egy része is így van megoldva. ha arra jársz nézz be.

igaz, ott nincsenek halak a "tóban", de fentről látni a vizet. jól néz ki :) tulajdonképpen a föld alatt van az épület, és a tetejét úgy oldották meg, hogy egy részét víz fedje :)

2009. nov. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sajnos szegedi vagyok , nem hiszem hogy mostanában eljutok oda megnézni , pedig biztos jó lehet :)
2009. nov. 26. 16:08
 7/8 anonim válasza:
ott van pl a tropicarium ott a boltívben úszkálnak a fejed fölött a cápák szal vhgy csak:D
2009. nov. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

[link]


Ez itt pont ilyen. Nem a legolcsóbb megoldások közé tartozik.

2009. nov. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!