Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szerintetek tanyán meg lehet...

Szerintetek tanyán meg lehet élni?

Figyelt kérdés
Arra gondoltunk a feleségemmel hogy kiköltözünk tanyára. Veszünk egy tanyát ami olyan 4 - 5 hektár. Majd veszünk az állatoknak kb 5 hektar kaszálót. Tartanánk 2 lovat, 30 kecskét meg 50 tyukot. Persze lenne nekik óljuk ahol tudnak este menni. Mi a véleményetek szerintetek müködne ez a gazdaság ?

2013. dec. 25. 08:52
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Ha csak úgy meg lehetne tanyán élni szerinted én güriznék egy gyárban? Persze hogy nem. Csak ahoz amit te mondasz kellene vagy 20 milla kezdőtőke és még lehet keveset mondtam. Venni kell tanyát mondjuk 3 milláért amire még 3-at ráköltesz. Hozzá 5 hektár föld. Felénk 1 milla hektárja.5hektár kaszáló mondjuk 500000 hektárja. Ez eddig 13 és fél milla. Egy olcsóbb traktor +felszerelés mondjuk 3 milla. Ez eddig 16.5 milla. Üzemanyag vetőmag műtrágy állatok + kukorica búza táp És már ott is vagy 20 miliónál. És még számold hozzá hogy esetleg két év elmegy mire tudsz hasznot felmutatni ha egyáltalán lesz. És addig is élni kell. De hogy a kérdésre is válaszoljak 2ló 30 kecske 50 tyúkkal még bőven nem működne ez az egész.
2013. dec. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Én tanyán lakom,de nem tudnék ebből megélni(ami nekem van,abból)

5500 négyzetméter a telek bekerítve,ez pont elég,nem értek hozzá,nem azért vettem,hogy bele öljek szakértelem hiányában pár milliót a semmiért.Füves pont ezért.

Azért vettem tanyát,mert az előző házam hitelét már nem bírtam volna sokáig,nagyobb házat szerettem volna és kényelmes,illetve megfizethető életet nekem és a leendő családomnak.

A ház város közelében van,busz nincs messze,minden lehet itt is,ami a városban/faluban.Ez pénzfüggő mindenkinél.

Ha összkomfortot akarsz,az is lehet szerintem nagyon sok helyen.(nálunk van központ fűtés,internet is,a víz pedig automata hidroforral,így nem kell "vödrözni" és kinti wc-re járni)

Az általad említett módon én/mi nem tudnánk élni,mert egyszerűen nem értek hozzá,nincs benn gyakorlatunk és nem látok benne fantáziát.

Ha te szereted az állatokat és értesz is hozzá,van elég kitartásod,akkor lehet,hogy működne.Úgy tudom vannak direkt tanya támogatások is,ennek utána járhatsz az önkormányzatnál (felénk a földművelésre adják elsősorban és a tanyák villamosítására,de nem villanyvezetékkel,hanem napelemes rendszerre)

Szerintem az első pár évben biztosan dolgozni is el kellene járni valahová,mert hasznot nem hinném,hogy azonnal hoz(pl azonnal lehet,hogy nem találsz vevőt a kecske tejre)

Ilyen szempontból nem hátrány,ha közel a köves út és a busz.

Sok sikert hozzá egyébként,hátha sikerülne megélni belőle.Szerintem nehéz kenyér,de aki szereti,tuti másképpen értékeli! :-)

2013. dec. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:
100%

Szerintem simán meg lehet élni ebből,csak csinálni kell.

Veszel egy tanyát,áram fölösleges,víz jön a kútból,melegítsz a cserépkályhával,bérelsz még hozzá legelőt,legyen kumpliföld,mellé összedobsz egy fóliasátrat ahol paprika paradicsom megterem,és egyéb gazdasági épületeket.Legyen tehened ami tejet ad,abból lesz sajtod,túród...,disznódid párban,hogy legyenek kisdisznók,csirkék amik tojást,húst adnak,lovak amik segítenek megművelni a földet,és ha lesz kiscsikó akkor abból tudsz csinálni pénzt,a traktort felejtsd el,veszel még külömböző eszközöket,takarmányt amíg nem terem sajátod... Max 4 milla és megvagy.

Kb nekem is ez a tervem.

2014. jan. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
És most hallottuk a legújabb magyar népmesét.
2014. jan. 2. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
nem,nem lehet,a tanyasi őseink mind éhenhaltak.
2014. jan. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

"Csak úgy működik a dolog ha mellette van munkahelyetek"


Én meg úgy látom, hogy a munkahely, és tanyán gazdálkodni nem igazán fér össze, függ azért a kultúráktól is, meg hány tagú a család és ebből esetleg egy-két személy eljár, majd munka után besegít egy kicsit.

2014. jan. 31. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Meg éppen szűkösen, de azért kell invesztálni is bele egy valamennyit, gép pl.


Fényűző életre azért ne számítsatok, meg ha jártok munkahelyre akkor télen az olyan sz.r időben mint ami most is van gondot okozhat ilyen téren, bár egy valamire való 4x4-es autó, de inkább terepjáró már nagyban könnyíti a helyzetet, és persze függ tőle, hogy műúttól mekkora távolságra van.

2014. jan. 31. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Egyik rokonom tanyán élt, majd városba költöztek. Nem volt más munkahelyük, csak a tanyán dolgoztak. Pénzük is volt, birkák, egyebek. Persze házuk nem a Dallas sorozatban láthatóhoz hasonlított, viszont maximálisan nyugodt életet éltek.
2014. febr. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!