Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mitől dől a füst a kályhából?...

Mitől dől a füst a kályhából? Miért nem tudunk begyújtani?

Figyelt kérdés

Egy kályha van a házunkban. Ami eddig majdnem tökéletesen működött...Ha nagyon erősen fújt a szél akkor nagyon nehezen tudtunk begyújtani mert visszajött a füst. Azonban tegnap óta esélytelen begyújtani mert rögtön a füst jön ki mindenhonnan,oldalt az illesztéseknél,hátul,mindenhol...

Mitől lehet ez ?

Egy idényben használtuk eddig és most 1 hónapja. Ilyen hamar eltömődött volna a kémény vagy a cső ?

Rendesen fabrikkettel és fával fűtünk tehát még a minőségre is adtunk elvileg 3-4 évi kellene bírnia tisztítás ( vagy csere ) nélkül. Vagy tévedek ?


2013. dec. 25. 17:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mint minden kéménynek ,ennek is kell lenni egy alsó tísztító nyílásnak,ajtónak .Ezt nyissad ki,de óvatosan,mert lehet bent korom is .Tekerj össze egy újság papírt,gyújtsad meg.Ha jó a huzat ,akkor szinte morogva viszi a lángot felfelé .A kémény levegője is felmelegszik,és húzza a füstöt kifelé.Ha mégsem akkor előtte kell a bajt keresni,hol szív a kályha be fals levegőt,esetleg mégis csak kormosodás van .
2013. dec. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A kályha hamuzó részéhez tegyél akkora papírt,ami lefedi a nyílást.A papírt oda kell hogy húzza a huzat,és ott is kell tartania .Ez esetben a tűznek égnie kell .

1 es voltam .

2013. dec. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan, próbáld meg némi újságpapírral "beindítani" a kéményt - ha nem megy, akkor lehet a viharos szél az oka.

Mondjuk én az égéstérben szoktam papírt égetni amikor régebben ilyen módon fűtöttünk, a tisztítónyílást nem szoktam bántani.


Elvileg évente célszerű átnézetni/tisztíttatni, a lerakódások mértéke nagyon függ a fűtőanyagtól. Nem mindegy, hogy jól kiszáradt akáccal vagy nyers fenyővel fűtesz (utóbbival inkább csak próbálkozni lehet...).

2013. dec. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
*újságpapír égetésével
2013. dec. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Bocs 3 as te is jót mondasz aránylag,csak nálam 2 részre oszlik a vizsgálat.Ha kéménybe nincs huzat,hiába gyújtasz papírral a kályhába , az nem fog jól égni,csak elfüstölög a papír .

A kéménybe gyújtásnál légnyomás különbséget hozok létre,a forró levegő gyorsan száll felfelé ,fújhat a szél is .

1 voltam .

2013. dec. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!