Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért alszik ki a konvektorom?...

Miért alszik ki a konvektorom? Nem az őrláng hanem az egész lekapcsol de miért?

Figyelt kérdés
Amikor begyújtom feltekerem 7-re hogy minél több gáz kerüljön az égésterébe, majd szikráztatom és be is gyullad, ha így hagyom akkor hamarabb kialszik kikapcsol egy kattogó hanggal, viszont ha leveszem 4-re akkor is kikapcsol csak később, mind a két esetben kb 1 percig megy és kikapcsol!

2013. dec. 27. 07:31
 1/5 anonim ***** válasza:

hívj gázszerelőt.

eleve a begyújtási logikád érthetetlen. begyújtásnál az őrlángot gyújtod, a 7-re való állításnak nincsen értelme ilyenkor.talán kevés az oxigén az égéshez...

2013. dec. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Bocsi akkor tényleg nem értek hozzá azt hittem ha szikráztatom és feltekerem 7-esre akkor több gáz megy és hamarabb begyullad de akkor ennek semmi köze hozzá, lehet el van dugulva valamitől!


Köszi

2013. dec. 27. 12:09
 3/5 anonim ***** válasza:

Az őr láng melegíti a bimetált,mely ha elég meleggé válik

akkor indija a nagy lánghoz a gázt.Teljesen mindegy hányasra tekered .A számok a csak a szoba hőmérsékletére vonatkoznak,hogy hány fokon szűnjön meg az égés,és kapcsoljon is vissza . Az őrláng mellet még egy olyannak iségni kell ,ez gyújtja a nagy lángot.Ha kicsi az őrláng

képes közben elaludni,majd ahogy visszahűl hallani egy kattanást,ami lezárja a nagy lánghoz vezető gázt.

Ezt kellene beszabályozni újra .

2013. dec. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A konvektorok egy biztonsági szeleppel arra az esetre, ha elveszik a gázt, ami utána 1-2 perc után elzárja, hogy ne tudjon folyni. Amikor gyújtod meg a következőképpen kell eljárni: van az piros (lehet más színű) gomb, amit meg kell nyomjál, mielőtt szikráztatsz. Ha már begyúlt a láng a gombot még legalább 15-25 másodpercig benyomva kell tartanod, különben a láng kialszik. Szerintem itt hibáztál.
2013. dec. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, a válaszomban valamit elírtam, helyesbítek:

A konvektorok el vannak látva egy biztonsági szeleppel...

2013. dec. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!