Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mosás után elég kikapcsolni a...

Mosás után elég kikapcsolni a mosógépet, vagy el kell zárni a csőnél azt a pöcköt, amin megy a víz a mosógépbe?

Figyelt kérdés
2013. dec. 31. 15:14
 1/8 anonim ***** válasza:
38%
elég kikapcsolni a mosógépnek van saját csapja amit elzár
2013. dec. 31. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi!
2013. dec. 31. 15:21
 3/8 anonim ***** válasza:
50%

Azért nem árt elzárni a géptől a vizet. Az 1 sima gumi tömlő amin kapja a vizet(6-7 Bar) öregszik,és 5-7 év után már nem erős,és ki tud durranni,elárasztatva a házat/lakást. Ha nem vagytok otthon ez elég nagy anyagi kárt okozhat !

Szóval,használd csak azt az elzárócsapot

!! (krómozott kis csap)

2013. dec. 31. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
19%

Használat után ajánlott elzárni a külső csapot, hogy a víz nyomása ne terhelje a mosógép elzáró szelepét.

A mi mosógépünk használati utasításában ez szerepel is.

Közvetve erre utalnak azok a használati utasítások is, ahol a mosás elindítása leírásában felsorolják, hogy "nyissa meg a csapot", "a villamos vezetéket dugja be a csatlakozóba" ...

2013. dec. 31. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
43%
Úgy helyes ahogy a 3-4 írja . Ez a biztos,mi is elzárjuk mindig .
2013. dec. 31. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én sose zárom el a vizet és a konnektorból se húzom ki a gépet. Eddig 30 év alatt ez semmilyen problémát nem okozott.


Az igaz, hogy az elöregedett cső eldurranhat, ezt aláírom. Én lusta vagyok mindig elzárogatni és megnyitogatni. Ráadásul ezt csak úgy tudnám kivitelezni, hogy fölhasalok a gépre és mögötte kotorászok, mert ott a csap.

Az biztos, hogy ha mindig elzárod ártani nem árt.

2013. dec. 31. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy ha több napra elutazunk mindig elzárjuk a pincében a víz főelzárót, pont az ilyen eldurranós esetek miatt. Nálunk a mosógép csöve még nem, de a wc tartály flexibilis bekötőcsöve már durrant el. Szerencsére pont otthon voltunk.
2013. dec. 31. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
És mi történik a masinával, ha véletlenül egy rövid időre úgy kapcsoltam be, hogy elfelejtettem megnyitni a fali vízcsapot? Baja lehet tőle? Köszi ha tudja valaki a választ!
2017. okt. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!