Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kéményes gázkonvektorra adnak...

Kéményes gázkonvektorra adnak engedélyt állandóan lakott lakásba?

Figyelt kérdés
Az ilyen konvektor a szobából venné a levegőt gondolom- kell valami extra (pl. külön szellőző az ablakra)? Egy db konvektor és az ahhoz szükséges dolgok kiépítése mennyibe kerülne kb? Kémény van, de talán kell bele valamiféle bélés vagy mi....gázcsonk az erkélyen van.

2014. jan. 1. 12:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nyílt égésterűnél kell a szellőző ami pl tűzhely,bizonyos bojlerek bojlerek stb a konvektor zárt égésterű tehát nem a szobából veszi a levegőt.Hátránya a nem kéményesnek az,hogy az ablak alá teszik és szellőztetésnél az égéstermék vissza jöhet a szobába,de most te kéményesről érdeklődsz :)

Gázterv,különböző engedélyek stb stb tudomásom szerint a kéményt béleltetni kellene és akkor ha már mindent tök törvényesen csináltok már a 200ezer forintot át is léptük

2014. jan. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
és akkor honnan veszi a levegőt? vagy nem kell? de, gondolom kell..vagy nem? :))
2014. jan. 1. 15:08
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Jaj bocsánat :S a fali zárt a kéményes nyílt égésterű.... így kell hozzá szellőző!!!
2014. jan. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nálunk régen konvektorok voltak....a ház egyik végébe a gáz óra a másik végébe a gáztűzhely.Központi fűtés lett és csövek csövek hátán szóval szerettem volna,ha nem az egész házon megy össze vissza a gáz hanem az órától a konyhába kívűl ami durván 7 méter.A tűzhely miatt már szellőző is kellett volna a konyhába...Gáz terv,engedélyek,új csövezés (a régi eltüntetése nem volt benne) munkadíjjal 170ezer ft lett volna :S Ezek után már nem is zavar,hogy egy csomó cső van a házba. Szóval azért nyúljál a zsebedbe. Amúgy jobban átolvasva a kérdésedet...csonk az erkélyen..szóval gázóra nincs csak csonk??? Erkélyen??emeletes vagy családi ház??? eddig milyen fűtés volt??? Amúgy a béleltetés ára sok mindentől függ,de egy nagyon alapot mint 10000ft/méter simán kell számolni
2014. jan. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Társasház, második emelet, eddig villanyfűtés volt.

Csak egy emelet van fölöttem. 2-300.000 Ft még elfogadható.

Adnak engedélyt ilyen konvektorra? Egyszer azt mondta nekem egy szaki, hogy nem...lehet, hogy csak a kazános kp fűtésre akart rábeszélni? Az drágább lenne szerintem.

2014. jan. 1. 16:39
 6/9 anonim ***** válasza:
Társasháznál más a helyzet....én kertesbe lakok így ehhez sok okosságot nem tudok mondani, viszont mik vannak abba a kéménybe bekötve a többi lakók részéről??? Meg jelen esetbe ha minden okés és béleltetni kell a kéményt akkor az azt jelenti,hogy a teljes hosszába kell....amúgy olyan nem lehetséges véletlenül,hogy az a kémény már bélelve van? Viszont annyi biztos,hogy ha netán valaki kályhát és társait kötött arra a kéményre akkor te gázosat már fix,hogy nem fogsz.
2014. jan. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Meg az a kérdés is felvetődött bennem,hogy gondolom rendelkezik ablakkal az a szoba,ha nem akkor felejtős a kéményes nyílt égésterű,de nem lenne egyszerűbb parapetes???? Mert abban az esetben a kémény teljesen lényegtelen.
2014. jan. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
mindenkinek saját kéménye van, így az nem lehet gond..a parapet nem jó, mert az erkélyre meg a másik falra sem lehet kivezetni....ablak van a szobán
2014. jan. 1. 20:27
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha elgondolkodsz azon hogy a kéményes , huzattal dolgozik áramlik ,árámlana a levegő kifelé, amiből nyerni szeretné az oxigént ,hol megy be az utánpótlás??? Sok szerencsétlen meghalt mostanában co mérgezéssben MIÉRT? Sokat gondolkodtam azon , a kéménynek hol van a másik fele? Bármint a kéményen a levegő ki, de hol megy be a lakásba? Nekem senki ne mondja hogy egy két pici szellőzőlyuk barahol van,ellensúlyozza egy komolyabb falikazán , vagy3-4 konvektor ,levegőszükségletét éjszaka télen ,amikor csúcson járnak.
2014. jan. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!