Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Faelgázosítókazánhoz vegyek...

Faelgázosítókazánhoz vegyek puffertartályt, vagy ami automatikusan tudja szabályozni a hatásfokát ahhoz nem szükséges? (5-35 kw) Azt irták hozzá, hogy nem kell.

Figyelt kérdés
2014. jan. 2. 17:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Egy épületgépész biztos meg tudja neked tervezni az egész rendszert. Nem neked kellene ezzel barkácsolni, mert simán alul vagy túlméretezed és akkor vagy leég a ház, vagy többet fizetsz a fűtésért, mint amennyit kellene...
2014. jan. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Kedves válaszoló! Úgy gondolom nem értettük meg egymást. Én csak arra lennék kiváncsi, hogy jobb-e full teljesítménnyel felfűteni a lakást és a tartályt, vagy tartály nélkül sima faelgázosító ami csak a lakást fütti és ha a megadott fok értéket elérte akkor leszabályozza magát és egy véka fával elmenjen 10-12 órát? Csak félek a kisebb teljesítménytől (lefolytva) kormolni fog és abból tényleg súlyos következmények alakulhatnának ki.
2014. jan. 3. 11:05
 3/8 A kérdező kommentje:
Kátrányosodásra gondoltam XD
2014. jan. 3. 11:59
 4/8 anonim ***** válasza:
Felesleges lenne, nem véletlenül írták, hogy nem kell. A vegyeshez azért praktikus, mert egyrészt szabályzásról nem beszélhetünk, másrészt 10-12 óra elteltével leginkább hideg hamu van benne, nem pedig jó adag parázs (esetleg tüzifa is), mint a faelgázosítóban.
2014. jan. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
#4 önnek esetleg van faelgázosítókazánja?
2014. jan. 4. 15:21
 6/8 anonim válasza:

Óriási nagy barom lennél ha nem kötnél rá tartályt! Nekem 5000 literes tartályom van 70 kw os faelgázosítóval. Heti 1x fűtők be 2 megrakással, állandó 22-23 fok van nálunk!

Öcsém nem vett hozzá tartályt neki 22kw os van lassan fűtötte fel a házat majd mikor felfűtötte leszabályzott a kazán, még dicsekedett is, hogy nem is füstöl a kemény majd 2 hónapra rá volt kint a keményseprő és mondta, hogy alig lehet kilátni a kéményen annyira teli van kátránnyal a kazánról nem is beszélve...

Az enyém max teljesítménnyel megy és enni lehetne a kéményből olyan tiszta! Azóta vett egy 1000 literes tartályt 2 naponta fűt (nagyobb tartályt nem javasoltak ekkora kazánhoz) fullon megy és azóta neki is tiszta!

Ha jobban utánna olvasol máshol is azt irják h nem ajánlott, hanem kötelező a tartály!!! Amúgy majdnem mindhez az van írva h nem szükséges tartály de ez nagy kamu!! Enyémnél és öcséménél is irták!! Amúgy csak ajánlani tudom!!! Azt mondták, hogy 3 év alatt vissza jön az ára, nekem már most visszajött!! (1,5 év)

2014. jan. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

70 kw, 5000 literes tartály :oooo az kib@ szott drága :oooo

1,5 év alatt hogy jött vissza? Azt nem akarom elhinni!

2014. jan. 4. 16:08
 8/8 anonim válasza:
Épp ellenkezőleg! Környékbe lakik egy magánvállalkozó 450 volt a kazán és 150 a tartály, ő maga készítette. Ma kevesebb mint 1/5 ét tűzelem el mint faelgázosító előtt!! Így nem csak pénzt sporolok de környezetem is óvom!
2014. jan. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!