Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Reális a havi 265 KWh áramfogy...

Reális a havi 265 KWh áramfogyasztásom az alábbi esetben? Én sokallom.

Figyelt kérdés
Mosógép mindennap megy minimum egyszer. Mosogatógép is egyszer, porszívó is. Laptop folyamatosan töltőn van, modem és router nappal bekapcsolva, ezenkívül két sólámpa ég állandóan (egyik éjjel is). Éjjel három éjjeli fény éjszaka, valamint egy rádió erősítővel egész nap. Naponta kb. 2 órát egy asztali számítógép, ill. egy led fénysor. Sötétedéstől egy neoncső és két ledes lámpa ég. A többi fogyasztás a hűtőszekrény, a fürdőszobai és az udvari lámpa olykor (ezek is energiatakarékos ledesek). Nem értem, akkor miért ennyi a fogyasztás. Én azt hittem, sokkal kevesebb lesz. :( (Bojler nem erről megy.)
2014. jan. 4. 10:37
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Ja, a mikrohullámú sütőt is gyakran használom, de csak 20 mp-ekre, ill. a vízforralót és a kenyérpirítót is naponta egyszer. Plusz egy állóventilátor megy az egyik szobában nappal. Most, hogy így összenézem, tényleg sok minden kütyü megy, de fogalmam sincs, mi mennyit fogyaszt, meg hogy összejöhet-e ennyi.
2014. jan. 4. 10:42
 2/14 anonim ***** válasza:
Elég soknak tűnik.TV,Hűtőszekrény?
2014. jan. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
58%
Reális!
2014. jan. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ha soknak találod akkor ne pazarolj ennyire
2014. jan. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Bloodking válasza:

A hűtőszekrény milyen? régi típusú? Ha régi akkor a szigetelés rendben van (az újnál is fontos)? Nincs eljegesedve? Esetleg nincs direktre kapcsolva?


Jó tanács: kapcsolj le mindent de tényleg mindent húz ki a konnektorból mindent és figyeld meg hogy nem e magától az óra. Lehet hogy hibás az óra vagy lopják tőletek az áramot. A mikro viszont sokat eszik.

2014. jan. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Bloodking válasza:
A kenyérpirító és a vízforraló is rengeteget eszik. sőt!!!!
2014. jan. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Tévé nincs, a hűtő vadiúj, A+, nem megy folyamatosan és nem jeges. Világítani muszáj, azon nem tudok spórolni (ezért is ledesek), allergia miatt porszívóznom is gyakran kell, az éjjeli fények pedig a gyerekek miatt vannak, hogy ki merjenek menni vécére, de az is csak egy szem led. A villanyóra nem pörög, ha lekapcsolom ezeket, már kipróbáltam. Köszönöm az eddigi válaszokat! Min tudnék spórolni még? Muszáj vizet forralnom is, a gyerekek mindig pirítóst ennének vacsorára... tényleg nem tudom, mit tudnék visszaszorítani. Esetleg a rádiózást, ha az sokat fogyaszt (nem tudom, nő vagyok...). :)
2014. jan. 4. 14:17
 8/14 Bloodking válasza:
Küld el nekem az erősítő adatait. megnézem mit találok róla. Ha csak szimplán rádiózni akarsz nem kell erősítő. Elég egy jó rádió ami fel van szerelve rendesen hangfalakkal. De akár egy sima rádió + egy 5.1 megteszi. Én is így hallgattam sokáig. Méghozzá a rádió része nem más volt mint egy rádiós mp3 lejátszó.
2014. jan. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Bloodking válasza:
Egy tipp a gyors pirítóshoz. Jó száraz a kenyér. Ha tudod szárogasd ki így kevesebbet kell pirongatni. Pillanatok alatt megpirul ha ki van száradva.
2014. jan. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Ez egy erősítős rádió, azaz tudom így is, úgy is használni (az asztali pc-hez van kötve). Gőzöm sincs, milyen, mert házi készítésű, így más a "háza".

A kenyérpirítós jó ötlet, bár igaz, nem pirítom meg sose, csak kemény lesz kívül, de nem színeződik, úgy nem szeretjük.

2014. jan. 4. 19:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!