Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » El lehet-e valahogy zárni?

El lehet-e valahogy zárni?

Figyelt kérdés
Újonnan beépített vegyes tüzelésű kazán mellett van egy kis piros csap ha jól tudom egy biztonsági szelep. Tegnap kb 3/4-ed vödör víz elfojt rajta. Ez még nem is volna gond mert után lehet tölteni. A gond inkább az hogy az előbb említett kis csap még mindíg csöpög. Ezt el lehet valahogy zárni vagy cserére szorul? Szakemberek szerelték be NEM tákolmány. Válaszokat előre is köszönöm.

2014. jan. 28. 17:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Amennyiben ez biztonsági szelep,ezt elzárni nem lehet,mert rugó támaszt ki .Lehetséges valami szemét került alá .

Látatlanba nem tudok többet mondani mit lehet vele tenni.

2014. jan. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 darida ***** válasza:

Valószínűleg forrt a víz a kazánban és a túlnyomás miatt engedett el némi vizet a biztonsági szelep.


Tapasztaltam, hogy a szelep hajlamos a fennakadásra, ilyenkor csak kicsit meg kell mozgatni (csavargatni) és a akkor általában teljesen visszazáródik.

2014. jan. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A szelep konkrétan tönkrement fogalmam sincs, hogy lehet ilyen. A szerelő kijött megnézte ez cserés lesz... ha babráltam akkor szuszogó hangot adott és még jobban csöpögött utána egy kicsit? Lehet ilyen?
2014. jan. 30. 22:03
 4/4 darida ***** válasza:

Természetesen lehet olyan eset, hogy a biztonsági szelep tönkremegy. Különösen, ha ezt egy szakértő is megállapította.


Nálam csak a vízben lévő uszadék emelte meg a szeleptányért, melynek kitisztítása, eltávolítása után ismét hibátlanul zárt.

2014. jan. 31. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!