Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Konnektor szikrázott, füstölt...

Konnektor szikrázott, füstölt kicsit és égett szag jött belőle. Azonnal kell szerelő, vagy ha nem használom, ráér?

Figyelt kérdés

Konyhában dupla (egymás alatti konnektor van), alsóba vízforralót bedugtam, egy kis idő után a felső mintha égett volna, jött belőle a szikra, füst kb. egy percig. Már nem füstöl, de ha odahajolok érezni az égett szagot. Vízforraló másik konnektorban problémamentesen működött utána is.

Albérlet, szóltam a tulajnak, rá is nézett, de azt mondta majd beszél a szerelővel, ilyenkor már úgysem jön ki.

Lehet várni a javítással? ugye nem gyullad ki a falban a vezeték? Nyilván nem fogom már használni azt a konnektort.



2014. jan. 28. 19:34
 1/4 acelsziv ***** válasza:
100%
ha eddig nem gyulladt ki, akkor ezután sem fog. Gondolom, alu vezeték lehet benne és nem bírta a teljesítményt.
2014. jan. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
95%

Ha valami baj van, akkor kapcsold le abba a dobozba a falon a kis kapcsolókat. Azzal áramtalanítasz. (bocsi ha hülyén fogalmazok,de lány vagyok, és a múltkor nálunk is volt ilyen probléma)

De a konnektort se a felsőt, se az alsót ne használd, mert tuti kiégett a vezeték.

2014. jan. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, megnyugodtam! Nem fogom addig használni, míg szerelő nem látja.

Másodiknak: értem, köszi! (én is nő vagyok)

2014. jan. 28. 20:58
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Tapogasd meg körülötte a falat, ha nem meleg, akkor jó eséllyel "csak" a konnektornál égett, nem ment végig a vezetéken. Ráér szerelőt hívni, de a biztonság kedvéért szerintem jobb lenne az alatta lévő konnektort is békén hagyni addig.
2014. jan. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!