Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kazán, kandalló, vagy cserépká...

Kazán, kandalló, vagy cserépkályha?

Figyelt kérdés
Egy 80nm-es átlagos szigetelésű házat fűtenék valamelyikkel.Ti melyik verziót ajánlanátok 20-21 fok eléréshez?

2014. febr. 20. 17:51
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Kazánon vegyes tüzelésűt értek.
2014. febr. 20. 17:53
 2/24 anonim ***** válasza:
Szia,nekem cserépkályha fűt,nettó 70 négyzetmétert.24-21 fok van,évi 70 forint fával.Nálam a ház közepén van,egyedül a vécében van 15 fok.Kicsit húzós,de arra is van megoldás(légfűtés)idővel..
2014. febr. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
70-ezer forint fával:)
2014. febr. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Ez nem is rossz.Köszi.
2014. febr. 20. 18:00
 5/24 anonim ***** válasza:
Mindenképp központi fűtés, részemről utálom, amikor nincs minden helyiségben egyenletesen meleg. Aztán dísznek mehet a nappaliba akár kandalló, akár cserépkályha.
2014. febr. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Hát nem is tudom.Végül is leginkább a nappaliban tartózkodunk,tehát annyira nem probléma,ha a szobákba 1-2 fokkal hűvösebb van.Én úgy gondolom,ha nem nagy a ház,akkor jó lehet a kandalló/kályha is,viszont egy nagyobb,tagoltabb házba a központi éri meg.(Persze akadnak kivételek,általánosságban írtam).De ha ti mást gondoltok,írjátok meg.Köszi.
2014. febr. 20. 18:08
 7/24 anonim ***** válasza:
Te tudod, mennyi kényelmetlenséget tűrsz meg az otthonodban. Nálam az már kiverné a biztosítékot, ha 15 fok lenne a vécében. Nekünk egyébként központi fűtés van kondenzációs gázkazánnal, szerintem messze a legkényelmesebb megoldás. Beállítod a termosztáton, hány fokot akarsz, aztán hátradőlsz, több dolgod nincsen vele.
2014. febr. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
A vízteres cserépkályhát ajánlanám . 120 m2 lakást fűtenek vele .
2014. febr. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
itt minden tőled függ és, hogy mit szánsz rá. központi cserépkályha mint írták elég jó (sztem is), szobákban a hűvösebben jobb az alvás, a wc-n meg nem trónol legalább senki sokáig és nem jön úgy be az illat. és jobb a hatásfoka mint a kandallónak;igaz viszont kell újrarakatni.
2014. febr. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Jó ötlet lenne a gáz+kondenzációs kazán,viszont errefelé sajnos nincs gáz,tartályossal meg nem akarnék,mert már az is kényelmetlen lenne,+ még jóval drágább is lenne.De köszönöm.
2014. febr. 20. 18:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!