Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Első használat után kitörölget...

Első használat után kitörölgettem a gofrisütőt, de most mikor használnám, tiszta ragacs, mitől?

Figyelt kérdés

Tiszta ragacsos, mosogatószer nem oldja, és nem merem víz alá meríteni a sütőt. Olyan, mintha gyantás vagy enyves lenne. Ez valami vegyszer lehet, vagy a múltkori olaj-maradvány? Nem mertem benne sütni, mert tényleg olyan, mint egy gyanta, de leszedni sem tudom, mert annyira ragad :((

El vagyok kenődve, még a kezem is tiszta ragacsos :(


2014. márc. 1. 19:11
 1/9 anonim ***** válasza:

Ez az olaj maradványa.


Eltávolítani úgy tudod, hogy bekened erösen olajjal - az feloldja a lerakódást és utána le lehet mosogatószerrel mosni.

2014. márc. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
ó :( és ilyen sárgás ragacs lesz belőle? ezek szerint nem sikerült jól elmosni a múltkor?
2014. márc. 1. 20:05
 3/9 anonim ***** válasza:

Igen, ha az olaj felmelegszik és utána áll, akkor lesz belöle ez a ragacsos massza.

Lehetséges, hogy a felsö felületet meg a zsanírrészt nehéz rendesen kitakarítani, és onnan jöhetett a ragacs.

2014. márc. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Fújd be hideg zsíroldóval.
2014. márc. 1. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha teflonos, akkor a hideg zsíroldó a teflont is leoldja - szóval ez elég hülyeség lenne!!!!!
2014. márc. 2. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Hát, Fiúk-Lányok, én ezt már mindennel próbáltam tegnap óta.

Volt sima mosogatószer, erős zsíroldó, ecet, szódabikarbóna, semmi sem oldja. Forró olajat nem merek beletenni, így is elég zsíros.


Meg nem túl jó, ha televegyszerezem, mert aztán meg ebből kellene kisülni egy finom gofrinak nemsoká :(


Ötletek, tanácsok?

2014. márc. 2. 11:16
 7/9 anonim ***** válasza:
Próbálds meg felmelegíteni, hátha akkor jobban lemosható - csak ne égesd meg magad vele.
2014. márc. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Egy kis folton próbáld meg hígítóval vagy akár sima benzinnel.

Ha sikerül, utána egy sima mosogatószeres tisztítás elég.

2014. okt. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy félek bármi olyant használni, ami aztán maradvány szinten is, de az ételbe kerülhet.


Azt olvastam, ha vajjal kenem meg a sütőt olaj helyett, nem lesz ragacsos. Van ezzel kapcsolatban tapasztalatotok?

2014. okt. 21. 18:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!