Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Van különbség a virágosnál és...

Van különbség a virágosnál és az auchan, tesco stb kapható lepke orchideák között?

Figyelt kérdés

A virágosoknál 3-4ezer körül vannak az orchideák, a hipermarketekben pedig már ezer forintért is meglehet venni?

Van különbség az áron kívül?

Tehát 3000Ft-ért szebb, egészségesebb ugymond tartósabb virágot kapok?


2014. márc. 7. 15:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Igazán nagy különbség nincs, de a jobb minöségü, szebb növényeket viszik a virágüzletekbe, a kevésbé jókat meg az olcsóbb helyekre. Ezen kivül a virágosnál szakemberek ápolják öket addig is, amig megveszi valaki, a nagy üzletekben meg senki nem törödik velük, ezért sokszor otthon rövid idö alatt elpusztulnak.


Ha azonban értesz valamennyire ezekhez a növényekhez, akkor ott is ki tudod választani azt, amelyiknek MÉG nincs nagy baja.

2014. márc. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Az a helyzet hogy nem nagyon értek hozzá.

Arról jutott ez eszembe hogy augusztusban kaptam egy orchideát, és mostanra kipusztult szegény.Pedig eső vízzel locsoltam, akkor locsoltam ha a gyökerei opálosodtak.

Vigyáztam hogy a levélhez ne menjen víz.Tehát mindent betartottam amit írnak a gondozásáról, mégis egyik napról a másikra ledobta a látszólag teljesen egészséges leveleit majd a szár teljesen elszáradt, és a gyökerei is.

Ez egy tutira hipermarketben lett vásárolva.


Ezzel ellentétben anyukám mostoha anyjának évek óta megvan az orchideája, ami virágostól lett vásárolva.Pedig révén hogy a 3. emeleten lakik nincs esővíz, és biztos vagyok benne hogy nem ásványvízzel locsolgatja, de még a csapvizet se forralgatja vagy hagyja állni.Ha épp eszébe jut meglocsolja aztán kész. "Nem törődik" vele mégis szép.

2014. márc. 8. 08:33
 3/4 anonim ***** válasza:

Pont tök ugyan olyan Orchidea van a virágosnál és a hipermarketekben.


Az árkülönbség abból fakad, hogy amíg a kis bolt fenntartási költsége arányosan jóval magasabb, mint egy hipermarketé, illetve mert a kis bolt 30-50 virágot vesz a tenyésztőtől, míg mondjuk a Tesco beszerzés 3-5000 db-ot. Így meg triviális, hogy töredéke áron adják.


Abban egyet tudok érteni, hogy a virágboltban nagyobb az esély rá, hogy foglalkoznak a virággal (megfelelően locsolják, gondozzák eladásig), míg a hiperben csak kiteszik és vagy megveszik vagy kuka.


Válogatni kell és ha szép példányt találsz akkor az pont ugyan olyan.

2014. márc. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Az auchanből már a 2. orchideát hozom haza(több hónap különbséggel) amiben vagy valamilyen pókféle vagy szúnyog és valami mini csótányhoz hasonló dolog fészkelte be magát...

A tesco-snál ilyet nem tapasztaltam, azok rendben voltak :)

2015. szept. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!