Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Nem tudom mit csináljak. Van...

Nem tudom mit csináljak. Van valami amivel tudnék segíteni?

Figyelt kérdés
A családom eddig is küszködött pénzügyi gondokkal. Én 9 éves voltam mikor először erre rájöttem(Most 15 vagyok). Onnantól soha sem kértem semmi drágát soha sem mentem el sehova. Eddig azthittem még pont hogy elélünk és nincs akkora baj.. Viszont tegnap reggel a konyhában észrevettem egy lapot az asztalon és elolvastam...Anyukám Zálogba adott gyűrűket hogy legyen pénz...Most nagyon rosszul érzem magam és nem tudom mit tehetnék..Azt hittem nem ekkora a baj..Mit tudnék tenni? Mivel segíthetnék? 15/f

2014. márc. 15. 13:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Nagyon nagyon jó fej vagy, hogy segyteni akarsz!!!

Spórolj amin csak lehet (víz, villany, telefon).

Ha van kertetek ásd fel, és veteményezzetek zöldségféléket.

16 éves korod után elmehetsz diákmunkára.

Ha van esetleg felesleges holmid, megpróbálhatod eladni.

Beszélj anyuddal, és kérjetek bátran segítséget önkormányzattól, családsegítőtől, valamilyen helyi jótékonysági szervezettől.

2014. márc. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Spórolni sok mindennel lehet, ha rákeresel neten sok hasznosat találsz és itt a gyakorin is. Használt ruhát is tudtok venni van sok jó igényes használt ruha bolt is, Háda pl angol h-ruha. Ételekkel is lehet vannak kimondottan olcsó receptes oldalak erre is érdemes rákeresni. Aztán el lehet adni amire nincs szükségetek pl könyvek ruhák stb mondjuk vaterán, apródon stb. Bár én nem próbáltam de könyveket szoktam néha eladogatni antikváriumokba. Víz spórolás, kézmosáshoz ne túl forró vizet használj és kisebb sugárban engedni, fogmosáskor ne zubogjon folyamatosan a víz hanem lehet fogmosó poharat használni öblítéshez, wc-öblítésnél annyit öblíteni amennyi kell, zuhany fürdés helyett és gyorsan. Villanydolog, tv-zés netezés esetleg lekapcsolt villanynál, én így szoktam pedig nálunk többnyire kis fogyasztású ledes izzók vannak.
2014. márc. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 TappancsMancs ***** válasza:
A segély is jó Önkormányzatnál, ott kérik majd hogy az egy fedél alatt lakók jövedelem igazolását és a szerint adnak. Ha nagyon jól jön valószínű, hogy adnak is, mert akkor a jövedelmek olyanok.
2014. márc. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Ne haragudj,én nem tudok más jó tanácsot adni azon kívül amit az előző válaszolók írtak. De tényleg nagyon aranyos és felelősségteljes lehetsz,ha ennyire érdekel téged a családod sorsa és még segíteni is próbálsz!! Igen,ez volna a természetes tudom,hisz ez téged is nagyban érint,csak tudod erre a fiatalok nagy része ma már képtelen...
2014. ápr. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!