Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A WC-mbe malter került vagy...

MANDINGO kérdése:

A WC-mbe malter került vagy nemtudom pontosan az anyag nevét, de szürke és betonszerű. Belekötött a WC-be, mivel tudnám eltávolítani?

Figyelt kérdés
2014. márc. 18. 10:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Vagy fugázóanyag stb. Csavarhúzóval megpróbálhatod fellazítani.
2014. márc. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én egy kicsit durvább voltam. Előkerítettem a mestert, aki beleöntötte, leüvöltöttem a fejét és kicseréltettem a WC-t.
2014. márc. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
:D legvégső esetben az se rossz.van ipari sósavam ,ha azzal nekimegyek lesz eredmény?
2014. márc. 18. 12:59
 4/4 anonim ***** válasza:
Sósavhoz hasonló agresszív szerekhez csak akkor szabad nyúlni, ha pontosan tudjuk, hogy a kívánt hatást érjük el. Először is azt kell tisztázni, hogy a WC mely részébe kötött bele, azaz hozzá lehet-e férni egyszerűen, vagy nem. Először óvatosan mechanikai eltávolítást kell megcélozni, azaz erős faléc és kalapács segítségével oldalról meg kell próbálni kilazítani, mert ha a porcelán ép felületű, akkor van annyira sima, hogy rosszul tapad rá az anyag. Utána az anyag kis darabkáját kell megvizsgálni, hogy pezseg-e ha sósav éri. Ha pezseg, akkor esetleg feloldódik vagy legalább is porózussá válik. A sósav egyébként azért veszélyes, mert ha a csatorna öntöttvas vagy eternit (azbesztcement), akkor megtámadja a sósav és nagyobb lesz a kár, mint előtte. Való igaz: talán olcsóbb és egyszerűbb kicseréltetni
2014. márc. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!