Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mi a véleményed az infrapanele...

Mi a véleményed az infrapanelekről? Megéri?

Figyelt kérdés
Most (sajnos) tartályos gázzal kell fűtenem,s elmegy 170 nm-re félmillió forint úgy,hogy csak 18 fok van,a ház 12 éves,s mindig novembertől fűtök kb.március végéig.Arra gondoltam,hogy a kazánt,teljes gépészeti cuccokat(radiátorokat,stb) eladnám,s ebből fedezném az a panelek árát.Kérdésem megéri,mert ez a tartályos gáz 2x drágább a gáznál.Fatüzelés nem jöhet szóba,mert reggeltől késő estig dolgozom,s csak korrekt véleményeket kérek.Köszönöm.

2014. márc. 22. 19:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Én, ha most építkeznék, a padlófűtést infrával csinálnám. Vannak olyan tekercsek, amit a burkolat/padló alá kell leteriteni. Jelenleg legalább 2 órát kell üzemeltetnem a kazánt, hogy a padlófűtés érződjön, ez az infrával 20-30 perc alatt elérhető. Valószínű, hogy nem olcsóbb, de az elektromos áram az egyetlen energia, amit magadnak meg tudsz termelni. Napelemeket felrakni, és amit egész évben termel, azt télen elhasználod.
2014. márc. 22. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom.Igazából olvastam ezekről a norvég fűtőtestekről is,lehet,hogy drágább valamivel a gáznál,de a tartályosnál jóval olcsóbbnak kell,hogy legyen.
2014. márc. 22. 23:55
 3/7 anonim ***** válasza:
Én abban látom a fantáziát, ha magadnak meg is termeled az energiát, de érdemes az index fórumon infrafűtés topicokat olvasni.
2014. márc. 23. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Gondolom a napelemekre gondolsz.Jó ötlet lenne,de az már baromi drága lenne.A gázt meg nem engedi át a szomszéd,csak tetemes összeg fejében,s nem is tudom,hogy egyáltalán megérné.
2014. márc. 23. 00:14
 5/7 A kérdező kommentje:
Mindenesetre köszönöm a válaszokat!
2014. márc. 23. 00:15
 6/7 anonim ***** válasza:

Az elektromos fűtésnél csak a bankjegyek égetésével való fűtés drágább.


Én először is szigetelnék, majd meghagynám a tartályos gázt, ez mehetne alternatív/tartalék fűtésként. Beszerelnék egy vegyes tüzelésű kazánt egy megfelelően MÉRETEZETT (akár több m3!!!) puffer tartállyal, ami elegendő arra, hogy egy agresszív esti fűtéssel másnap estig melegen tartsa a házat, de ha még is későn érnél haza, akkor meg indulhatna a gázkazán automatikusan, vagy sms-re. Tudsz spórolni, de a kényelem is adott.


Sajnos a szolár megoldások megtérülési ideje irreális, addig, amíg nincs rendesen támogatva és nem olcsóbbak, nem éri meg befektetni rá.

2014. márc. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Erről megoszlanak a vélemények, én személy szerint igénylem, hogy a ház maga meleg legyen, ne kelljen folyton, mindenütt infrázni, hogy meglegyen a hőérzet... De van, aki szereti az infrát, na ők többet tudnának mondani, hogy ez hogyan megy az egész házban. Én csak azt tudom megmondani, hogy a ház ugyanolyan hőmérsékletűre melegítése árammal kicsit drágább, mint palackos vagy tartályos gázzal (bár ezek ára picit szór), vezérelt esetén pedig kicsit olcsóbb.

Lehetne hőszivattyúban is gondolkodni, mert ott 100%-nál nagyobb a hatékonyság, míg normál villamos árammal működő eszközöknél 100, teljesen mindegy, milyen, ha teljes egészében bent van a házban, akkor elfűti a felvett teljesítményt s kész. A hőérzet kicsit más dolog, s kevésbé számolható.

Én a szigetelés és nyílászárócsere mellett vagyok (még ha nem is olcsó), az én házam kifejezetten jól szigetelt (csak a padló nem) s télen olajradiátorokkal fűtöttem vezérelt árammal. Hosszú távra tervezek, úgyhogy bevállaltam ezt a kiadást, de egy szigetelt ház amúgyis kényelmesebb, az nem ugyanolyan hatású, ha egyszerűen sokszoros mennyiségű fűtést alkalmazunk. S jobb érzés kevesebb energiát használni, de ez már ilyen egyéni hepp...

2014. márc. 24. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!