Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen páramentesítőt rendelje...

Milyen páramentesítőt rendeljek? Tapasztalatbeli válaszokat várok! 90% a pára reggelre mindhárom szobába.

Figyelt kérdés
Régi vályogház. Minden rossz. Élhetetlen. 1 évet kellene kibírni a felújításig, addig szükség van egy páramentesítőre, nektek melyik van?
2014. márc. 25. 09:22
 1/10 A kérdező kommentje:
2014. márc. 25. 09:27
 2/10 A kérdező kommentje:
2014. márc. 25. 09:27
 3/10 A kérdező kommentje:
A baumaxos nagyobb teljesítményűnek tűnik.
2014. márc. 25. 09:28
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekünk nem nagyon vált be az elektromos sajnos, viszont a Ceresit és az Auchan saját márkás páramentesítő igen!
2014. márc. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem egy 20 nm-es félszuterén helyiségben üzemel hosszú évek óta (valami régebbi típus). Tagadhatatlanul termeli a kondenzvizet, tapasztalatom szerint naponta kb. 12 órát megy megszakításokkal. Folyamatos üzemelés mellett azért ezek sokat fogyasztanak és nem nem biztos, hogy egyetlen készülék 3 szobát is megfelelően képes ellátni, pláne, ha a szobák közti légcsere csak egyszerű áramlással megoldott (nyitott ajtók mellett). Ezen túl azonban a hangosság sem elhanyagolható szempont, én személy szerint nem tudnék aludni mellette. Gondoskodni kell a kondenzvíz folyamatos elvezetéséről, mert ha van is saját gyűjtőtartálya, az igen hamar megtelik és azért éjszaka senki nem kel fel, hogy űrítse. Ha meg megtelik a tartálya, akkor automatikusan leáll a működése. Hozzáteszem, valamilyen automatikus szellőző rendszer (pl. egyszerű kémény) a magas páratartalmat illetően olcsóbban is tud segíteni valamelyest. Ha ilyen magas a páratartalom, akkor nem biztos, hogy egyszerű felújítás sokat tudna segíteni, mert talán mindenhonnan hiányzik a talajnedvesség elleni szigetelés.
2014. márc. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerény véleményem szerint kidobott pénz lesz ide a páramentesitő, hatástalan, ráadásúl folyamatosan eszi az áramot. Itt csak a szellőztetés segit szerintem, most már jön a jó idő, szúnyoghálót az ablakra és amennyit csak tudsz, szellőztess. Közben érdeklődj utána az aereco higroszabályozású ablakba/falba épithető szellőztetőnek, ezek ha túl nagy páratartalmat érzékelnek, automatikusan szellőztetik a lakást, majd ha ideális a páratartalom, akkor zárnak. Úgy gondolom, ez a legolcsóbb és leghatékonyabb megoldás hosszú távon.
2014. márc. 26. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Tavaly egész nap nyitva voltak az ablakok, mégis 70% alá nem ment, vagy ha ment is, ahogy becsuktuk, visszament 90-re. Minden dohos, penészes. Jövőre lesz aláfalazás, idén sajnos semmiképpen nem. Rendeltem egyet Trotec márkájút. 60 ezer. Lehet kidobott pénz lesz, remélem nem:(
2014. márc. 26. 07:39
 8/10 anonim válasza:
Érdeklődnék,hogy bevált a a Trotec páramentesítő?
2014. júl. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Húúúúúú be ám!!!!!!!! Nagyon meg kellett gondolni, ki adjunk e ennyi pénzt (mert nekünk ez sok) és nem bánom!!!!! Összeszedett annyi, de annyi vizet! Imádom! Elég hamar bepakoltunk tavasszal a festés után, de beraktuk a páramentesítőt. Már penészesnek kellene lenni a szekrény háta mögött (északi oldal)- a tapasztalat ezt mutatja, és most megúsztuk.Már kb 30-40 litert kiöntöttem (vagyis ezzel öntözöm a virágokat, amikor megtelik, nem vész kárba). Szóval nagyon örülök. Reméljük technikailag is rendben lesz és még sok-sok munkórát le tud dolgozni:) Én csak ajánlani tudnom, pedig nekünk a négyzetmétert nézve a nagyobbat kellett volna venni, de ez is remekül végzi a dolgát!
2014. júl. 6. 07:57
 10/10 anonim válasza:

Hú de szuper! Örülök,hogy válaszoltál :) Ugyan ezzel a problémával küzdünk mi is.Szintén régi vályog ház.És pont ezt a típust néztem ki én is.Illetve találtam használtan egy 18 l/ nap párátlanító kapacitásút.ami még garanciális.

Bár még nem döntöttem.De ugye minden fillér számít :(

2014. júl. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!