Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Van egy lakásom ami Osztatlan...

.figo. kérdése:

Van egy lakásom ami Osztatlan közös tulajdon, egy 6lakásos társasházban, kérdés ha nem akarok/szeretném az adott felújítást stb. akkor ha engem "leszavaznak" kötelezhető vagyok a rám eső rész kifizetésére?

Figyelt kérdés
Tehát ha mondjuk 5en megszavazzák és Én nemet mondok akkor nem vagyok kötelezhető? Sajnos az anyagi körülményeim nem hasonlíthatóak a szomszédaiméhoz...

2014. márc. 31. 18:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha többség akarja akkor akik nem azok így jártak!! Tehát igen fizetned kell akkor is...de ne aggódj mert vannak hitelek.

Ezért szívás az ilyen lakás!

2014. márc. 31. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy az alapító okiratban ez benne kell, hogy legyen! Olvasd el milyen szabályok vonatkoznak az alapító okirat szerint rád.

Én régebben olyan társas házban laktam ami nem is volt társasház. Lakásszövetkezet voltunk, de a sok nyugger forradalmat akart csinálni és kiváltunk. Mondanom sem kell, hogy az évtizedekig gyűjtögetett felújítási keretet és minden egyéb vagyonunkat végül elvesztettük, csak a falak maradtak. És még társasház sem lettünk, mert az alapító okiratot (60 lakás) nem készítették el. Egyszer valami hasonló, felújításos ok miatt pénzt szedtek, de én nem szerettem volna, ha az a vén iszákos vállalkozó végzi, akit megbíztak, nem fizettem be. Bepereltek, a bíróság is beidézett volna, de ellentmondással éltem, és rákérdeztem, hogy ki is az aki perbe hív.

A bíróság ejtette az ügyet, és visszaírt, hogy mivel a felperes perbéli jogképessét nem tudta igazolni (nem társasház voltunk, hanem gittegylet) ezért az ügy el sem kezdődött.

Utána leléptem kertes házba, mert kezdett nagyon ciki lenni a környék...

2014. ápr. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Ezt az alapító okiratot kitől kellene beszereznem? hitelbe nem nagyon vágnék bele majd meglátjuk mi lesz.
2014. ápr. 1. 16:58
 4/4 anonim ***** válasza:
Elvileg a közös képviselőnél kell lennie egy példánynak az alapító okiratból...
2014. ápr. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!