Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Diszkrimináció?

Diszkrimináció?

Figyelt kérdés
A lakókra ráterheltek egyszeri +9.000 forintot lakásonként, hogy befizessük a kedves nem fizetők hátralékát (közös költség). Most kaptunk egy papírt, hogy a földszinten lakók közös költségét nem csökkentik, amíg a 9.000.- tartozás fent áll (amit ugye nem a mi nem fizetésünk miatt van). Ugyanis ráébredtek, hogy mivel földszinten lakunk, "lehet" hogy nem használjuk a liftet (28 éven keresztül ugyanúgy fizettük a lift díját) ezért csökkentenék a földszintiek k. költségét. Kérdezem én, hogy aki a 8 vagy 10. emeleten lakik attól hogy szedi be a 9.000.- ot? Mivel nekik nem tudja a liftre adott "kedvezményt" nem megadni? Azoktól akkor nem lehet behajtani (főleg akik több 10.000-el tartoznak)? Csak azért mert én földszinten lakom? Ez diszkrimináció nem????

2014. ápr. 2. 09:46
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem eleve az volt abszurd, hogy külön liftdíjat állapítsanak meg, ezért csökkenjen a közösköltsége a földszinten lakóknak. A lift működése közvetlenül az egész hár javát szolgálja.

A be nem fizetett közöltköltségek kompenzálása meg nehéz feladat. De ha van jobb megoldás, azt fel lehet vetni a közösképviselőnek.

2014. ápr. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nincs jobb ötletem, csak már elegem van EZEKBŐL (és direkt nem azt írtam, hogy belőlük) DE! Sarkítva a dolgot (liftre gondolok most) Jó hogy csökkenti! Miért vegyek minden héten egy mozijegyet, ha nem megyek moziba? (A más által felhalmozott tartozás ránkhárítása meg: ) Nem járok moziba+ aki volt én fizessem ki neki utólag a mozijegyét??? És a lényeg, hogy más adóssága miatt (mert végülis másé lenne a 9.000.- csak mivel nem fizetik ki így kaptunk belőle)tőlem vonja meg azt a "kedvezményt" amit 28 éven keresztül fizettünk a semmiért (28 év alatt 10x ha voltam abban a liftben, hasonlóan mint a földszinten lakók 90akármennyi százaléka általánosságban)
2014. ápr. 2. 10:13
 3/7 anonim ***** válasza:

Nézd, azért van, hogy meg lehet választani a közös képviselőt, mint a választásoknál: ők is képviselnek bizonyos politikát. Pl. ahol előzőleg laktam, ott például megszavazták a szélső lakásoknak fűtéskompenzációt, mivel nehezebb őket fűteni. Lehet így is. De lehet úgyis, hogy fizessenek csak, ha már odaköltöztek. Ugyanez a liftre is vonatkoztatható.

Én megértem, hogy úgy tűnik, olyanért fizetsz, amit nem is használsz, de szerintem nem a példa a mozijeggyel. Eleve sok olyanért fizetsz egyébként is, amit nem használsz (pl. TB-járulék akkor is kell, ha 5 évente jársz orvoshoz). Viszont akkor már lehetne sávosan is szedni a lift-díjat aszerint, ki hanyadik emeleten lakik. Vagy ha mostantól Te nem fizetnéd, akkor már sosem szállnál liftbe?


Nem tartom igazságosnak, ha más helyett kell fizetni, de ekkor kell más megoldást javasolni, vagy másik KK-t választani. Nálunk beszedik mindenkitől, aztán terveznek, mire költsék (pl. a liftek felújítására). Lehet, hogy inkább azt kellene, hogy nem erőltetnek újításokat, amíg nem jön be elég közösköltség. Ez logikusan hangzik, de hosszú távon meg vissza is üthet. Nem olyan vicces pl. ha leég a villanyóra.

2014. ápr. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
3. Értelek én. DE nem a lift fizetéséről van most kimondottan szó (most azért arról, mert azzal csökkentette volna a mi k. költségünket) Hanem arról, hogy azért KELL NEKEM továbbra is a (nemhasznált dologért) fizetnem, mert nem fizettem ki MÁS TARTOZÁSÁT???????
2014. ápr. 2. 10:43
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez tényleg nem normális, hogy a nem fizetők elmaradását a korrekt lakókkal fizettetik ki. Van egy olyan tippem, hogy a közös képviselő lustaságból ezt a kényelmesnek látszó megoldást választotta, a helyett, hogy megpróbálná fizetési meghagyással és végrehajtással beszedni a pénzt a tartozóktól. Nagyon nem korrekt, én a helyedben beszélnék a nem tartozó, normális lakókkal, és egy rendkívüli közgyűlésen leváltanám velük a kk-t.
2014. ápr. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Azt kellene már. Mert EZ csak magyarázkodni, meg a pénzt költeni tudja. És az az érdekes, hogy olvastm is már róla nem 1-2 cikket is, hogy milyen "jó" k.képviselő illetve ember. De nem tudom, hogy hogy lehet még mindig ő itt. Talán a lakókban van a hiba, szinte nem ismer senki senkit, hogy ki lakik itt annyira cserélődnek a "tulajdonosok" és az ilyen dolgok mellett meg elsiklanak mert ez már csak "mellékes"...
2014. ápr. 2. 13:29
 7/7 anonim válasza:

A Fordulópont Kiemelkedően Közhasznú Egyesület INGYENES SEGÍTSÉGET nyújt azok számára akiket valamilyen DISZKRIMINÁCIÓ ért vagy csak kérdésük van a témában. Bármilyen felmerülő kérdésére szívesen válaszolunk! Keressen bizalommal!

www. fordulopontegyesulet.hu/diszkriminacio (ingyenes regisztrációhoz kötött!!)

vagy 06-20-824-3925, 06-30-627-8880

(FOKKE)

2014. szept. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!