Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mi lesz a panelok lakosaival,...

Mi lesz a panelok lakosaival, ha egyszer a panelépületek életveszélyessé válnak?

Figyelt kérdés
Sokat gondolkodtam már azon, hogy mi lesz akkor, ha a panelok élettartama egyszer lejár, és lakhatatlanná válnak a panelok. Ma rengeteg ember, család él ilyen ingatlanokban, mi lesz velük?

2014. ápr. 4. 10:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%

Ezt minden más épülettel kapcsolatosan is megkérdezhetnéd...

A panelprogram keretén belül éppen most fejlesztenek és korszerűsítenek panelokat.

A közös költségnek pedig (többek között) az is a funkciója, hogy ez ne következhessen be.

2014. ápr. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

baj, nagy baj lesz velük, ha a homlokzati panelek elkezdenek lepotyogni ... szerintem állambácsinak kell erre felkészülni lakásokkal


(a homlokzati panel hegesztéssel van rögzítve ... tehát ezen épületek leggyengébb láncszeme azok hegesztésének tartóssága)

2014. ápr. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
15%
Kénytelenek lesznek kertes házba költözni ahol 10-ből 8 nál két méteres gaz lesz a portán mert a panelban nem kellett keresztbe tenni egy fűszálat se.
2014. ápr. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
50%
Szörnyű állapotban vannak a vezetékek, a csövek elvannak rohadva már ott ahol én laktam, pénz nincs rá, hogy kicseréljék, valamelyik lakás már több száz ezer forintal tartozik a tömbnek. Majdnem mindegyik lakás be van már ázva. Szerintem ilyen épületeket lefognak bontani 20-30 éven belül, az ott lakók meg majd meg kapják az osztalékukat a telek értékesítése után amire van épülve a tömbház.
2014. ápr. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
7%
Addigra építenek millió új házat (most is sok lakópark áll üresen), az életveszélyessé vált házból valószínűleg át fogják telepíteni az embereket új lakásokba, támogatást kapnak.
2014. ápr. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
52%
Aki nem tartja karban azt amije van, az elobb utobb kenytelen lesz lemondani rola, az lesz veluk.
2014. ápr. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
93%

"az életveszélyessé vált házból valószínűleg át fogják telepíteni az embereket új lakásokba, támogatást kapnak."


Almodozni lehet, de ez kb olyan mint ha azt mondanad hogy akinek a regi, karbantartatlan autoja leterdelt, annak adnak majd uj autot cserebe...

2014. ápr. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Pont olyan világ van, hogy csak úgy osztogassak az új lakásokat :D
2014. ápr. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
47%
előzetes felmérés szerint, pont a panelprogrammal teszik tönkre őket. a szigetelés rögzítésére befúrt dűbel lyukak belül kagylósan kitörnek, és a felszínre került vasak rozsdásodnak. csak a takarás miatt nem látszik semmi majd.
2014. ápr. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Azért pont a panelokon töprengtem, mert a városban, ahol élek, rengeteg család (olyan ezer biztos) panelban él. A szüleim mindig szoktak mesélni arról, h mikor ők még gyerekek voltak, akkor a mostani panelok helyén búzamező volt, sokkal csendesebb volt minden, stb. Szóval gyakori beszédtéma. És múltkor pont arról tanakodtunk barátaimmal, h ezeknek az épületeknek is van egy bizonyos élettartama, ők is felhozták pont a gyatra hegesztéseket. Felvetődött, h ezek az épületek valószínűleg majd mind közel egyszerre válnak majd lakhatatlanná, akkor mi lesz? Az ingatlanok kb. 10 milliót érnek, még ha vmilyen csoda folytán (biztosítás, akármi más) a kezükbe adnák a lakásuk értékét, abból errefelé semmit sem lehet venni, egy 40 m2-es társasházi/lakóparki ingatlan is 15 milliónál kezdődik. És érdekelt, hogy ezen más is gondolkodott már, vagy csak én, illetve, hogy mi a véleményetek. (A "panellakó = buta, koszos, igényletelen proli" általánosítástól pedig kéretik tartózkodni.)
2014. ápr. 4. 22:01
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!