Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hazaköltöznél/költöznétek...

Hazaköltöznél/költöznétek megtakarítás céljából, ha adott lenne a lehetőség?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A sztorink röviden: 25 évesek vagyunk, 3 éve élünk együtt albérletben Budapesten. Párom ide valósi, én vidéki vagyok - kisváros - ide jöttem tanulni, majd mára már itt is dolgozunk mindketten. Természetesen felmerült már bennünk, hogy jó lenne tovább lépni, és nem érdemes sokáig fizetni a bérleti díjat. Itt hozzátenném, hogy így is szerencsénk van és viszonylag “baráti áron” bérlünk egy nagyon szép, modern kis lakást, mert jóban vagyunk a tulajjal. Viszont nem kell nektek bemutatni gondolom, hogy elég horror árak vannak albérlet téren.

Félre tudunk ugyan tenni, de közel sem eleget egy esetleges saját ingatlan megvásárlásához. Persze nem ringatjuk magunkat abba a tévhitbe, hogy 30 éves korunkra kicsengetünk egy egész ingatlant, de egy 40-50%-os önrész nem volna rossz.

Szüleim felajánlották többször is, hogy költözzünk oda, amíg összeszedjük magunkat. Egy 2 szintes nagy családi házunk van, aminek a teteje egy szinte külön lakrészként szolgál. Nagyon jóban vagyunk velük, páromat is nagyon szeretik. Mivel mind a ketten olyan helyen dolgozunk, ahol adott a home office lehetősége, ez nem lenne akadály.

Jelenleg emésztgetjük a lehetőséget, én szívem, sőt igazából eszem szerint is hajlok felé. Nyilván ez egy pár éves “áldozat” kéne legyen a cél érdekében.

Érdekelne viszont, nektek mi a véleményetek egy ilyen lehetőségről? Esetleg valakinek tapasztalat, aki szintén így döntött?

Köszi a válaszokat! Viszont kérném, hogy azok normálisak legyenek, ne legyen kötözködés/személyeskedés a komment szekcióban.



máj. 21. 10:42
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Igen, hazaköltöznék. Teljesen fölösleges pénzkidobás ilyen esetben az albérlet. Párod a kisvárost valszeg falunak érzi majd a főváros után, de ez nem jelenti azt, hogy ne szeretné meg. Aztán néhány év múlva talán már vissza sem akartok jönni.
máj. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Oh én szívem szerint simán vennék is ott ingatlan/építkeznék ott. Mivel szép város, nagy mértékű ott a turizmus is, sok fiatal pár kezdett el ott építkezni az utóbbi években. Csodálatos panoráma van, nyugalom, ugyanakkor nem egy falu, tehát van lehetőség sulira, gimire, bevásárlásra stb. De persze, egy fővárosinak kicsi. Egyébként szeret párom is ott lenni, de én nyilván jobban élvezem, mikor végre kimozdulhatok a négy fal közül.
máj. 21. 11:08
 3/8 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Mindenképp jó lehet így meg persze hogy egy kúlön lakrész van még jobb. Barátomék éltek így pár évet. Mondanom se kell rengeteget spóroltak akkoriban amit később házèpítésbe fektettek. Annyit csináltak hogy a felső szintnek csináltak egy külső feljárót. Egy fém lèpcsőt. Így zavartalanul közkekedhettek ha épp éjjel jöttek mentek még fiatalon.
máj. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én a saját lakásvásárlás előtt hazaköltöztem 1 évre. Nem bántam meg.
máj. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
87%
Mindenképp visszaköltöznék én is, kihagyhatatlan lehetőség. Sőt mi több, a home office miatt nálatok nem játszik a főváros közelsége, érdemes lenne inkább vidéki ingatlant venni. Sokkal előbb és olcsóbban juthatnátok sajáthoz egy nyugodt környéken.
máj. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Mostmár nem költöznék haza. A 10 évvel ezelőtti fejemmel, ha ez mondjuk nem okoz bevételkiesést ugye, sőt érdemi megtakarítást hoz, akkor simán.
máj. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én visszaköltöznék. Nekünk ilyen lehetőség nem adatott meg mert a szüleim háza elég kicsi. Anyósoméknál laktunk kb. 6-8 hónapot de ott nem volt külön lakrészünk és nem is nagyon marasztaltak minket , sőt már várták hogy mikor találunk albérletet. Pedig nagy segítség lett volna ha nem kellett volna két évig albérletet fizetni és azt a pénzt félre tudjuk tenni. Végülis tudtunk venni házat annak ellenére.

Több ismerősöm van aki a párjával úgy kezdte az életét hogy az egyik szülőnél laktak és soha nem kellett albérlet fizetniük, mostanra pedig van saját házuk.

máj. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Attól függ. Ha éheznénk, hó végére pénz hiányban lennénk igen hazaköltöznék. Ha meglennék elégedve a fizetésemmel és az életkörülményeimmel akkor nem költöznék vissza. Tudom ez a saját lakás szindróma van sok ember fejében. Én elengedtem amióta rájöttem, hogy sokkal olcsóbb egy felszerelt lakást bérelni mint 20-30 éven át törleszteni.


Röviden: ezt mindenki saját maga dönti el :D . Az oda költözésnek vannak előnyei/hátrányai. Mindennek van előnye és hátránya. Írjátok össze mi az előny és mi a hátrány a mostani helyen és a szüleiteknél mi lenne az előny és a hátrány és döntsetek úgy ahogyan TI jónak látjátok.

máj. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!