Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Egérfal van a házban, hogyan...

Egérfal van a házban, hogyan lehet kiírtani? Vályog.

Figyelt kérdés
2014. ápr. 7. 11:43
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Hallani, ahogy kaparászik
2014. ápr. 7. 11:43
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Van ilyen szó a magyarban, hogy egérfal?!
2014. ápr. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
A falban van nem érted!?
2014. ápr. 7. 12:01
 4/11 anonim ***** válasza:
95%
Magyarul egér van a falban. Az a cincogi bizony rendszeresen kijár, ezért célszerű valamilyen egérfogót kihelyezni. Nagyon hatásos az egérragasztó. A padlásra is helyezz ki néhány csapdát.
2014. ápr. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Szuaszin ***** válasza:
89%

sok benzin plusz néhány tank és pár rakéta! Garantált!

De ha van rá időd akkor:

1, mérget ne használj mert van olyan jó fej a haver hogy a falban döglik meg és egy idő után közel nem dezodoros illatot fog árasztani, pusztán mulatságból.

2, ragasztó: Én már ragasztóztam egeret és elhiheted nem egy élmény. nem részletezem. Aki ezt kitalálta azt kéne ragasztózni!

3, Hagyományos "csapós" egércsapda. Ennek viszont van egy trükkje, használni kell tudni. Fogsz egy negyed pucolt diót és rárakod, de körbe is cellukszozod a fémlemezkéhez, így nem tudja lelopni róla a kis cincogi. Ennyi.

2014. ápr. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

Szia. Nálunk is volt egyik évben, ki-be járt, de nem tudtuk, hol. Mivel én nem akartam elintézni, naivan kilestem, és elkaptam söprűvel, kitettem a háztól nem messze lévő konténerbe... de visszajött. Szóval elég naiv voltam, muszáj volt mást találni.

Kitettünk csapdát, de semmi. Utána háztartás kekszeket kisebb darabokra törve ide-oda kipakoltunk, ahonnan eltűnt, oda még raktunk párszor, hogy rákapjon. Utána a háztartási kekszet kicsit bevizeztük, és bekevertük egérméreggel. Elég olcsó, kis dobozban van, és rózsaszínes, édes illatú. Ezeket beették a keksszel. Volt kitéve ragasztó is, abba egy icipici ragadt csak bele, nagyon rémes volt, nem ajánlom.

A kekszes trükk pedig azért kellett, mert a mérget se ették meg magában elsőre.

2014. ápr. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Csakis macska kell a házhoz! Mi 5 évig szenvedtünk ilyen problémától, sokszor nálunk is a falban volt, de lett egy cicánk, attól a pillanattól kezdve többé nem volt. Megfogott vagy már ezret, ha nem többet, érdemes beszerezni, mert ha megérzik az egerek a szagát, eltűnnek onnan és nem mennek be a házba! Mindent kipróbáltunk már tényleg mindent, de csak a cica segített. :-)
2014. ápr. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Sima egér fogó kell, DE kolbászt kell bele rakni! sima egyszerű enyhén füstölt kolbász, én 4 egeret fogtam igy és nem is volt gondom tobbet velük :)
2014. ápr. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mi is vályog tanyában lakunk. Méreg, ragasztó, csapda kombinációjával szenvedtünk éveken át. Nálunk a takarmányosban voltak, 10 cm széles, két méteres deszkát kentünk be egérragasztóval. Nem volt nagy élmény leszedni a beleragadt cincogót..... Lehet, hogy nem hiszed de legalább 200! (Kétszáz!) egeret fogtunk vele egy-egy télen.Förtelmes egérszag volt mindig, és mindig volt utánpótlás. Mióta beszereztünk egy cicát, azóta nincs egérszag, nincs motoszkálás, nincs kirágott zsák. Eltűntek az egerek.!
2014. ápr. 14. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

szia.

én könnyűszerkezetes házban élek, hasonló volt a problémám: a falakban, plafonban és egyáltalán mindenhol mászkáltak és persze telepiszkították a lakást. volt olyan is, hogy éjjel rajtam mászott át. használtam mindenfélét (ragasztót-mérget nem), de a csapós általi "vérengzést" is abbahagytam, mert nem az én műfajom. Aztán leltem rá egy olyan csapdára, ami félgömb alakú drótháló, a sík alján van egy kis ajtó, hogy berakd a kaját és kivedd az egeret, a tetején pedig egy tölcsér, amin elvileg nem tud visszamászni az egér. De, csak elvileg, mert volt úgy, hogy éjjel arra ébredtem, hogy kapirgálják a rácsot, persze belülről. Ketten voltak. Úgy voltam vele: elvannak ott reggelig, aztán majd a szokásos módon (befőttes üveg és viszem a munkahelyemre, egy repülőtérre és ott eleresztem, hadd élvezze még az életet) intézkedem, de reggel már nem voltak benne a kis okosok. Van ezeknek eszük! Szóval ekkor mondtam azt, hogy elég és rááldoztam egy hétvégét, hogy körbejárva a házat, minden kicsi lyukat befoltozzak, tömítsek és egyéb módokon lezárjak. Hozzá kell tennem, hogy egy grafitceruza átmérőjű lyukon is beférnek...innentől fogva nem voltak "jelenségek", se kapirgálás-járkálás, se kaka. Egészen addig, míg a tetőm ereszdeszkái meg nem lettek bontva. Aznap este már volt egy plafonbanjáró megint, bár lehetett patkány is, mert sajnos a szomszédban termettek akkoriban olyanok is. Apropó! azt is megfigyeltem ezen évek alatt, hogy ha patkány van, akkor nincs egér. A macska viszont nem mindig hatásos- sajnos, mert van köztük finnyás is, akit nem érdekel az egér. Én azt mondom tömíts!

Sok kitartást és türelmet a háborúzáshoz!

2014. ápr. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!