Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit tehetek ha tele pakolták...

Mit tehetek ha tele pakolták a közös tárolót?

Figyelt kérdés
Vettünk egy lakást, a házban emeletenként van egy tároló helység. Nem túl nagy. Eddig bent tároltam a biciklimet, a fiamét és a babakocsinkat. A szomszédok is a bicikliket. Semmi probléma nem volt, egészen addig még az egyik lakást megvette valaki, aki felújításba kezdett, szétverte az egész lakást és az összes cuccát betette a tárolóba. Mindent, ezt úgy kell érteni, hogy az ég világon mindent! A szekrényeket, hűtőt, tv-t, asztalt, poharait, tányérjait, szárítót, mosógépet, szőnyeget, függönyöket, mindent! Azóta nem fér be semmi a tárolóba. A szomszédok már kint tárolják a biciklit a lépcsőházban. Éppen befér a babakocsi összecsukva és 3 bicikli, az is csak keresztbe az ajtóhoz, ha valaki ki akar hozni valamit, ki kell pakolni a bicikliket, majd a többit vissza tenni. Borzasztó felháborító. Az a legidegesítőbb, hogy aki telerakta, eltűnt mint szürke szamár a ködben. Már több mint egy hónapja! Senki nem tud semmit hol lehet. A közös képviselő egy f..... Nem intéz semmit, szóltunk már ezerszer! Azon gondolkoztam, hogy feljelentem, de a nevét sem tudjuk. Vagy megfogom a cuccait és kihordom az utcára mindet. Egyedül nevelem a gyerekem, nem fogom felcipelni a babakocsit mindent, a 4.-ikre. Így is a kismotort, védőfelszerelést, mindent amit elbírok, már felcipeltem. Mit lehet tenni??? Ha valaki tud kérem segítsen merre induljak! Köszönöm.
2014. ápr. 14. 19:16
 1/9 anonim ***** válasza:

Amennyiben kipakolod a cuccait, az illetö feljelenthet lopásért, és jogosan, mert azok nem a te tulajdonodat képezik.


A felújítás idejére a közös képviselö engedélyével tárolhaja ott a holmijait a lakótárs. (Márcsak azért is, mert a lakásban nem maradhatnak, ha szétverik.)


Egy felújítás nem pár hetes dolog, idöbe telik. Nem tudom, te hová tennéd a dolgaidat, amig a lakást felújítják...


Szólni a közös képviselönek kell, írásban - és ajánlott levélben - közöld a problémát. De ebben az esetben valószínüleg a felújítás idejére az illetö használhatja a helyiséget.


Szerintem sokkal kevésbé nehezen megoldható neked felvinni a babakocsit, mint neki a lakásfelszerelést eltüntetni valahová, föként, mivel a lakás még nem használható.

2014. ápr. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Azt hiszem nem voltam világos! Csak belekezdett a felújításba. Több mint 1 hónapja eltűnt! Azóta semmi életjel. A lakás ugyan úgy van!

A másik meg az, hogy vigyél már fel egy 13 kilós gyereket, egy 25 kilós babakocsit, meg a boltból vásárolt cuccot a 4.-ikre! Bocsáss meg, de az én 50 kilómmal ezt nem tudom megtenni! A tároló közös! Nem csak az övé! Tegyem ki én a babakocsit biciklit, hogy ellopják??? Nem sajátíthatja ki! A közös képviselő nem adott semmire engedélyt! Ugyan olyan értelmes a gondolkodásod mint ennek a parasztnak, aki tele hordta a tárolót!

2014. ápr. 14. 19:48
 3/9 A kérdező kommentje:
Ja az lemaradt, hogy nincs lift!
2014. ápr. 14. 19:49
 4/9 anonim ***** válasza:

Elöször is igencsak furcsa, agresszív stílusod van.


Másodszor nálunk még tárolóhelység sincs, és a gyerekeimet, a babakocsit, meg a bevásárolt cuccokat is fel kellett vinnem a lakásba - és meg lehetett oldani. Ja és nem vagyok 50 kg, csak 47.


Egy lakásfleújítás esetében nem szokatlan az esetleges több hetes szünet, ha valamilyenn szakember nem tud elöbb odajönni a munkát elvégezni.


A tároló közös - éppen ezért neki IS joga van használni. Eddig te meg egy-két szomszéd használta csak, most más van soron. Te sem sajátíthatod ki.


De ahogy írtam - mármint ha azt fígyelembe vetted volna az arrogáns hözöngés helyett - a közös képviselönek írj hivatalos, ajánlott levelet a panaszoddal.

Erre ö köteles 30 napon belül válaszolni. Amennyiben nem teszi, a feletteséhez fordulhatsz ugyanígy ajánlott levélben és újabb 30 napos határidövel. (Ez a hivatalos ügyintézés menete, nem én találtam ki, mielött ebbe is belekötsz.)

2014. ápr. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 e-ditta ***** válasza:

Nem értem a problémádat egészen: ha emeletenként van egy tároló, akkor így is, úgy is fel kell vinned a babakocsit az emeletre.

Akkor miért problémázol azon, hogy esetleg a lakásodba kell bevinni?

A felújítás meg nem pár napos munka, hanem hetekig, hónapokig elhúzódik, attól függöen, hogy mit alakítanak, és hogy az egyes szakemberek mikor tudnak odajönni elvégezni a munkákat.

2014. ápr. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Na, azért álljatok meg egy pillanatra, a közös tároló elsősorban bringa meg ilyesmi tárolására van, nem minden szirszaréra. Nálunk is minden szart ott tárolnak, tele van szekrényajtóval meg ilyen farost baromságokkal, a bringát meg alig tudom kireppelni.
2014. ápr. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Bár, ha emeletenként van tároló az megint más kérdés én a földszinti tárolóra gondoltam.
2014. ápr. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Akkor rosszul fogalmaztam. Minden emeletnek van egy tárolója. Lent. A földszinten. Igen közös. El kéne mindenkinek férni, de így nem férünk! Ő sem sajátíthatja ki! Az sem lenne bajom, ha a felét bepakolja, de ne az egészet! Az a normális, hogy ő telehordja mindenki más meg oldja meg? 8 lakás alkalmazkodjon ahhoz az egyhez? Nem fordítva kéne? Nehogy már mindenki kipakolja a cuccát. Gondolom nem csak én, hanem senki nem fogja felhordani a biciklijét. Akkor rakjuk ki mi? Mert szegény hónapokra eltűnik, felújítgat? Nem ez a normális szerintem. Hagyjon annyi helyet hogy elférjen mindenki. Szólnék neki, de ugye nem tudom hol tartózkodik. Mindegy bemegyek az illetékes önkormányzathoz, hogy segítsenek, adjanak felvilágosítást. Nekem nem ér rá 2 hónapot a válasz. Ha nem segít senki, akkor nem hordom ki, nehogy megbüntessenek, ahogy a kedves első írtha, hanem felhajigálom egy kupacba, hegyire hátára. Persze szigorúan úgy, hogy ne törjön semmi! Akkor nem szólhat be. Aztán vadássza ki a cuccait ahogy akarja.
2014. ápr. 14. 20:11
 9/9 anonim ***** válasza:
Átrendezni szabad, de csak a tárolón belül és úgy, hogy ne legyen semminek sem baja, ebbe nem szólhat bele senki.
2014. ápr. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!