Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan lehet egy lakótelepi...

Hogyan lehet egy lakótelepi lakást belülről leszigetelni?

Figyelt kérdés

Saroklakás a miénk és hiába a távfűtés, most nagyon hideg van. Az ablakok ki vannak cserélve, a padló és a falak jéghidegek.

Szőnyeget nem szeretnék a falra tenni.


2009. dec. 22. 22:43
 1/10 anonim válasza:

Nem lesz külső szigetelés?



retafdog

2009. dec. 22. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Vékony szigetelést lehet felrakni, de arra vigyázz, hogy a fal külső hőmérséklete sem eshet nulla fok alá, mert akkor megfagy benne a víz és a szerkezete károsodik.
2009. dec. 22. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:

Ha ez ilyen egyszerű lenne. Csak példaként , leszigeteled és létrehozol egy hőhidat ahol lecsapódás jön létre?


retafdog

2009. dec. 22. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
ti felétek milyen fal van hogy viz van benne?
2009. dec. 23. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Előzőnek, erre írtam a hőhidat...
2009. dec. 23. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

nekünk is saroklakásunk van, szintén távhő, igaz nem klasszikus panel, hanem valami lőtt beton (ilyen kis betongolyók :) a lakásfelújításkor láttam)

egyetlen közös falunk van a szomszéd lakással, az is a nappali oldalán, de még sosem volt 20 fok alatt a lakás hője. maxra van csavarva a radiátor (uannyit fizetek, mintha nem fűtenék)

2009. dec. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

23:39

Most az egész egy nagy hőhíd. Leszigeteli a megfelelő technológia alkalmazásával, akkor kevesebb hő fog azokon a falakon elszökni.


04:24 A fal szerkezetében nedvesség van, amit pl. a levegő páratartalmából vesz fel.

2009. dec. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi emberek, de nő vagyok!


Klasszikus panelben lakunk, a mi lakásunk a legszélső, nincs már szomszéd. Ebben a pár napban, amíg nagyon hideg volt, hiába a fűtés, megfagytunk.


Panelprogram nincs, a fűtés nem szabályozható.

2009. dec. 26. 22:03
 9/10 anonim ***** válasza:
Mi családi házban lakunk, és a sarokszoba nagyon hideg volt, ezért lelambériáztattuk a két külső falat. A lambéria alá tettek valami sárga "paplant", az is szigetel. Sokkal melegebb lett a szoba, és a lambériához nyugodtan hozzá lehet dőlni, egyáltalán nem hideg, mint a fal volt azelőtt. A szigetelő anyag nevét nem tudom (én is nő vagyok), de úgy néz ki, mint egy vastag vatelin, csak sárga.
2010. jan. 1. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, végre valaki kezdi érteni, mire gondoltam. :)
2010. jan. 2. 11:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!